Penguins začali obchodovat. Jako první se stěhuje Hagelin

Přidal  Daniel Reichel   do  , , ,      15. 11. 2018 5:11     Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Penguins začali obchodovat. Jako první se stěhuje Hagelin  

Fanda NHL

Generální manažer Pittsburghu Jim Rutherford dostál svých slov a zrealizoval první ze změn, jež mají jeho tým opět dostat na vítěznou vlnu.

Penguins získali ve středu útočníka Tannera Pearsona, který se přesouvá z Los Angeles výměnou za forvarda Carla Hagelina.Třicetiletý Hagelin byl součástí obou mistrovských mužstev Pittsburghu z posledních let. Rodák ze švédského Nykvarnu je v posledním roce své smlouvy, přičemž v této sezóně zaznamenal během 16 zápasů jen jeden gól a dvě asistence.

O čtyři roky mladší Pearson má ze svého kontraktu platné ještě dva roky. V tomto ročníku odehrál 17 utkání, z nichž má kontě jednu jedinou gólovou přihrávku.

„Tohle by měl být začátek větších změn. Uvidíme, jak to půjde dál. Je jasné, že jich musíme udělat více,“ uvedl Rutherford v oficiálním klubovém prohlášení.

Oba celky zapojené do trejdu neprožívají ideální úvod sezóny. Tučňáci mají aktuálně bilanci 7-6-3 a na postupovou pozici do play-off ztrácejí tři body.

Ještě hůře jsou na tom však Kaliforňané, kteří po 11 prohrách v základní hrací době okupují v ligové tabulce poslední místo.

Autor  

Takřka revoluční dítě. Hokej sleduji od MS v Petrohradě, který byl předzvěstí legendárního pokřiku „Vítej, zlatý hattricku“. NHL mi učarovala svým důrazem na tradice, krásnými dresy a ledem, který nepřipomíná jeden velký reklamní banner. Jsem milovníkem hobitů, elfů, čarodějů a vůbec celé Středozemě, příležitostným běžcem a posluchačem kvalitní soundtrackové hudby. Své připomínky můžete psát na daniel.reichel@nhlnews.cz.