Pettersson navázal na Bureho a získal Calderovu trofej

Přidal  Daniel Reichel   do  ,      20. 6. 2019 7:38     Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Pettersson navázal na Bureho a získal Calderovu trofej  

Nejlepším nováčkem uplynulé sezóny NHL byl ve středu večer na galavečeru v Las Vegas vyhlášen útočník Vancouveru Elias Pettersson.

20letý Švéd to přitom neměl v boji o Calder Trophy vůbec lehké a musel porazit senzačního gólmana Blues Jordana Binningtona i draftovou jedničku Sabres, obránce Rasmuse Dahlina.

Pettersson zakončil ročník s 28 góly, 38 asistencemi a 66 body, se kterými vytvořil nový nováčkovský rekord Canucks. Ten stanovil i sedmi vítěznými brankami.

Pátý muž draftu 2017 vedl nováčky NHL v gólech, přihrávkách i bodech, což se naposledy podařilo Artěmiji Panarinovi.

V takřka padesátileté historii klubu získal Calderovu trofej už pouze Pavel Bure v roce 1992.

Titulní foto: Icon Sportswire

Autor  

Takřka revoluční dítě. Hokej sleduji od MS v Petrohradě, který byl předzvěstí legendárního pokřiku „Vítej, zlatý hattricku“. NHL mi učarovala svým důrazem na tradice, krásnými dresy a ledem, který nepřipomíná jeden velký reklamní banner. Jsem milovníkem hobitů, elfů, čarodějů a vůbec celé Středozemě, příležitostným běžcem a posluchačem kvalitní soundtrackové hudby. Své připomínky můžete psát na daniel.reichel@nhlnews.cz.