Pro Nestrašila letošní sezóna předčasně skončila

Přidal  Martin Hrubý   do  , , , , ,      1. 3. 2016 20:41    Komentář  

Útočník Caroliny Andrej Nestrašil utrpěl ve čtvrtečním utkání National Hockey League na ledě Toronta zlomeninu obratle a do probíhající sezóny už nezasáhne. V úterý to oznámil generální manažer Hurricanes Ron Francis.

Nešťastný incident se odehrál v závěru druhé třetiny. Pětadvacetiletý rodák z Prahy se zranil poté, co ho v blízkosti pravého rohu kluziště narazil forvard Maple Leafs Nazem Kadri. Český útočník zůstal po zákroku ležet na ledě, následně za pomoci spoluhráčů zamířil do kabiny a následně do nemocnice.

Nestrašil letos oblékl dres Hurricanes v 55 zápasech, ve kterých zaznamenal 23 kanadských bodů za 9 branek a 14 přihrávek.

Foto: Icon Sportswire

Autor  

Narozen v roce 1971. NHL sleduji od začátku 80. let, redaktorem od roku 2000. Spoluzakladatel webového serveru NHL.cz. Největší hokejový zážitek - návštěva zápasů NHL, v nichž nastoupilo dohromady osm členů slavné dynastie Edmontonu Oilers z osmdesátých let minulého století včetně Waynea Gretzkyho, Granta Fuhra, Glenna Andersona nebo Craiga MacTavishe, jenž jako vůbec poslední hráč v historii NHL hrál bez helmy.