První velká výměna letošního léta! Habs a Yotes překvapili

Přidal  Daniel Reichel   do  , , ,      16. 6. 2018 9:32    Komentář  

Fanda NHL

Celky z Arizony a Montrealu se v pátek dohodly na první významnější výměně letošní offseason. Jejím předmětem se stali mladí útočníci: do Kanady se stěhuje Max Domi, opačným směrem putuje Alex Galchenyuk.

Třiadvacetiletý Domi je chráněným volným hráčem a předpokládá se, že Canadiens s ním během pár dní podepíší nový kontrakt. Rodák z Winnipegu odehrál v uplynulé sezóně 82 duelů, v nichž zaznamenal 45 bodů (9+36) a zdaleka tak nenaplnil očekávání vedení klubu.

O rok starší Galchenyuk si v posledním ročníku za 82 zápasů připsal 51 bodů (19+32) a byl druhým nejproduktivnějším hráčem Habs. Ve své aktuální smlouvě má trojka draftu 2012 platné ještě dvě sezóny s roční mzdou 4.9 miliónů dolarů.

Trejd vyvolal mezi některými zámořskými žurnalisty doslova údiv.

„Neumím vůbec pochopit, jakou má Montreal v této výměně motivaci,“ napsal například David Pagnotta z portálu The Fourth Period.

Z Phoenixu naopak číší očekávaná spokojenost.

„Vzdáváme se velmi talentovaného hokejisty a dobrého člověka…mou prací je ale zlepšovat náš tým. Cítím, že jsme se dneska stali lepším mančaftem,“ prohlásil po výměně generální manažer Arizony John Chayka.

EDIT: Montreal neváhal a podepsal s Domim ihned po jeho získání dvouletý kontrakt v celkové hodnotě 6,3 milionů dolarů.

Titulní foto: Icon Sportswire

Takřka revoluční dítě. Hokej sleduji od MS v Petrohradě, který byl předzvěstí legendárního pokřiku „Vítej, zlatý hattricku“. NHL mi učarovala svým důrazem na tradice, krásnými dresy a ledem, který nepřipomíná jeden velký reklamní banner. Jsem milovníkem hobitů, elfů, čarodějů a vůbec celé Středozemě, příležitostným běžcem a posluchačem kvalitní soundtrackové hudby.Své připomínky můžete psát na daniel.reichel@nhlnews.cz.