Ruský bek se opřel do formátu MS. Nechce hrát proti outsiderům

Přidal  Daniel Reichel   do  , ,      18. 5. 2019 12:15     Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Ruský bek se opřel do formátu MS. Nechce hrát proti outsiderům  

Rus Nikita Zadorov není spokojen se současným formátem mistrovství světa. Zadákovi Colorada Avalanche se nelíbí, že sborná musí hrát i s týmy jako Rakousko nebo Itálie.

„Je to horor,“ vyjádřil se Zadorov pro portál championat.com.

„Nedává žádný smysl, abychom se střetávali s týmy nižší třídy. Všichni ví, jaký hokej tyto země hrají,“ nebral si 24letý rodák z Moskvy servítky. „Musíte proti nim změnit svou hru a přizpůsobit taktiku. To není nic těžkého a možná by místo toho stačilo odehrát před šampionátem několik přípravných duelů navíc.“

Podle současného hracího systému odehraje každý účastník v základní fázi MS sedm zápasů. Do čtvrtfinále pak postoupí z každé ze dvou osmičlenných skupin nejlepší čtyři celky.

„Ne každého baví sledovat utkání jako Rusko – Rakousko nebo Rusko – Itálie,“ myslí si ruský reprezentant, který posílil národní tým v průběhu turnaje po vypadnutí Avs ve druhém kole play-off.

Rusko v Bratislavě rozdrtilo Rakušany 5:0, Italy 10:0 a po vyhrách nad Českem (3:0) a Norskem (5:2) doposud vytěžilo plný počet 12 bodů.

Anketa NHLnews:

Autor  

Takřka revoluční dítě. Hokej sleduji od MS v Petrohradě, který byl předzvěstí legendárního pokřiku „Vítej, zlatý hattricku“. NHL mi učarovala svým důrazem na tradice, krásnými dresy a ledem, který nepřipomíná jeden velký reklamní banner. Jsem milovníkem hobitů, elfů, čarodějů a vůbec celé Středozemě, příležitostným běžcem a posluchačem kvalitní soundtrackové hudby. Své připomínky můžete psát na daniel.reichel@nhlnews.cz.