Senators čelí velkému fiasku

Přidal  Daniel Reichel   do  , ,      12. 9. 2018 15:55     Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Senators čelí velkému fiasku  

Fanshop týmu

Ottawu čeká v příští sezóně kupa práce, v níž se bude snažit odčinit poslední propadák. Na povrch se k tomu dostávají informace, jež naznačují další problémy.

Minulý týden zveřejnila twitterová stránka Complete Hockey News zprávu o nezájmu fanoušků Sens o permanentky. S odvoláním na Chrise Stevensona z portálu The Athletic uvedla, že počet zakoupených sezónních lístků činí pouze tristních 4 000.

O pár dní později pak zvěst o diváckém debaklu zmínil i sloupkař kanadské stanice TSN Ian Mendes. Klub tyto spekulace nepotvrdil, ani nevyvrátil, nejeví se ale úplně zcestné.

SOUVISEJÍCÍ: Blíží se hokejové zemětřesení? Kanada může přijít o jeden ze svých týmů NHL

Ottawa se potýká s nízkou návštěvností a s ní spojenými finančními problémy delší dobu. V minulém ročníku ji s průměrným počtem 15 829 diváků na utkání patřilo v lize nelichotivé 24. místo.

Více lidí než v hlavním městě Kanady chodí na nejrychlejší kolektivní sport i v prosluněných megapolích jako Anaheim nebo San Jose. Není proto divu, že v zemi javorového listu stále rezonuje téma přesunu týmu do oblasti s větším hladem po hokeji.

Tuto možnost však majitel klubu Eugene Melnyk v poslední době vyvrací. Naposledy toto úterý, kdy navíc představil koncept plánu přestavby. Ta má pomoci mužstvu na ledě i mimo něj.

Paradoxem je přitom skutečnost, že největším terčem kritiky fanoušků je samotný Melnyk. Ti mu vyčítají zejména to, že do klubu dostatečně neinvestuje.

Fanda NHL

Autor  

Takřka revoluční dítě. Hokej sleduji od MS v Petrohradě, který byl předzvěstí legendárního pokřiku „Vítej, zlatý hattricku“. NHL mi učarovala svým důrazem na tradice, krásnými dresy a ledem, který nepřipomíná jeden velký reklamní banner. Jsem milovníkem hobitů, elfů, čarodějů a vůbec celé Středozemě, příležitostným běžcem a posluchačem kvalitní soundtrackové hudby. Své připomínky můžete psát na daniel.reichel@nhlnews.cz.