Slovák Daňo má (staro)nové působiště

Přidal  Daniel Reichel   do  , , ,      9. 8. 2019 6:18     Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Slovák Daňo má (staro)nové působiště  

Slovenský útočník Marko Daňo zůstává v zámoří, kde podepsal dvoucestný kontrakt s Columbusem.

Rodák z rakouského Eisenstadtu se vrací do klubu, který jej v roce 2013 draftoval z 27. místa. Za Blue Jackets odehrál také své první zápasy v NHL.

24letý Daňo má za sebou divoký ročník, v němž se po trápení ve Winnipegu přesunul do Colorada, z něhož se však po osmi bezbodových kláních opět stěhoval do Manitoby (psali jsme ZDE).

V organizaci Jets se trenčínskému odchovanci nepodařilo prosadit a nastupoval výhradně na farmě v AHL. V 51 duelech nasbíral 30 bodů (12+18).

Po konci minulé sezóny neobdržel od Tryskáčů kvalifikační nabídku a stal se nechráněným volným hráčem.

Daňo působí v Americe od ročníku 2013/14. Od té doby stihl odehrál 138 utkání za Columbus, Chicago, Winnipeg a Colorado.

Fanda NHL

Štítky

Autor  

Takřka revoluční dítě. Hokej sleduji od MS v Petrohradě, který byl předzvěstí legendárního pokřiku „Vítej, zlatý hattricku“. NHL mi učarovala svým důrazem na tradice, krásnými dresy a ledem, který nepřipomíná jeden velký reklamní banner. Jsem milovníkem hobitů, elfů, čarodějů a vůbec celé Středozemě, příležitostným běžcem a posluchačem kvalitní soundtrackové hudby. Své připomínky můžete psát na daniel.reichel@nhlnews.cz.