Tohle chování tolerovat nebudeme, říká Gary Bettman

Přidal  Lukáš Zitka   do  ,      10. 12. 2019 14:59     Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Tohle chování tolerovat nebudeme, říká Gary Bettman  

Fanda NHLVe světle posledních obvinění, která se objevila proti Billu Petersovi, Miku Babcockovi, Marcu Crawfordovi nebo třeba Peteru Laviolettovi, se vedení kanadsko-americké soutěže rozhodlo jednat. Ústy generálního komisionáře NHL Garyho Bettmana se liga vyjádřila, že podobné chování nebude tolerováno. Na trenéry by také měla čekat série školení.

Bettman se s novináři sešel po schůzce Rady guvernérů NHL na Floridě. „Naše poselství je jednoznačné – nebudeme tolerovat jakékoliv zneužívající chování,“ řekl vrchní představitel ligy.

Trenéři budou od nynějška procházet školením týkajícím se rasismu a šikany. Do provozu bude uvedena i horká linka, kde by podobné případy mohli hráči ohlašovat a v případě podobných problémů vyhledat pomoc.

Vše rozpoutala vzpomínka Akima Aliua na rasistické poznámky trenéra Peterse, který později složil svoji funkci v Calgary. Později se začala objevovat svědectví o ponižujícím chování Mika Babcocka, v Chicagu zase řeší chování Marca Crawforda.

Titulní foto: Icon Sportswire

Autor  

Žurnalistiku se střídavými úspěchy studoval v Brně a poté v Praze. S novinařinou začínal v redakci Pardubického deníku, později strávil rok ve službách jednoho hokejového serveru. Následně na dva roky zakotvil v Evropském vydavatelství, kde však psal především o politice. Pak úplně změnil pracovní zaměření, aby se loni na podzim vrátil v plné síle do světa sportovní žurnalistiky v barvách časopisu Svět sportu a nově též serveru nhlnews.cz. Dlouhodobě sleduje především výkony hráčů Anaheimu Ducks a Detroitu Red Wings, mezi nejoblíbenější hráče řadí Pavla Dacjuka, Henrika Zetterberga, Teemu Selänne a Paula Kariyu. Kontakt na autora: lukas.zitka@nhlnews.cz