Toronto vyhrálo boj o švédskou hvězdu

Přidal  Daniel Reichel   do  , ,      1. 5. 2018 11:39     Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Toronto vyhrálo boj o švédskou hvězdu  

Maple Leafs se v těchto bouřlivých dnech (čtěte ZDE) podařilo získat významnou posilu. Portál hockeysverige.se informuje o tom, že Toronto ulovilo jednoho z nejlepších hráčů švédské nejvyšší soutěže Pära Lindholma. Podmínky kontraktu zatím nejsou známy.

Šestadvacetiletý rodák z Kusmarku, o něhož měla údajně zájem až polovina celků NHL, patřil v této sezóně do jednoho z nejnebezpečnějších útoků SHL. Formace Lindstrom – Lindholm – Muller se objevila i na olympiádě v Koreji.

Lindholm skončil v této sezóně na čtvrtém místě kanadského bodování soutěže, když v dresu týmu Skelleftea AIK nasbíral za 49 zápasů 47 bodů (18+ 29).

„Hraje obousměrně zodpovědnou hru s výrazným ofenzivním přispěním,“ citují stránky sportsnet.ca švédského reprezentačního trenéra Rikarda Grönborga. „Je lehké ho koučovat. Dokáže hrát v přesilovkách i oslabeních.“

Očekává se, že v příštím ročníku bude Lindholm zastávat v útoku Leafs významnou roli. Kanadský celek má momentálně pod smlouvou už jen dva další centry, a to Austona Matthewse a Nazema Kadriho.

Štítky

Autor  

Takřka revoluční dítě. Hokej sleduji od MS v Petrohradě, který byl předzvěstí legendárního pokřiku „Vítej, zlatý hattricku“. NHL mi učarovala svým důrazem na tradice, krásnými dresy a ledem, který nepřipomíná jeden velký reklamní banner. Jsem milovníkem hobitů, elfů, čarodějů a vůbec celé Středozemě, příležitostným běžcem a posluchačem kvalitní soundtrackové hudby. Své připomínky můžete psát na daniel.reichel@nhlnews.cz.