V Buffalu začaly padat hlavy. Botterill už není generálním manažerem

Přidal  Daniel Reichel   do  , ,      16. 6. 2020 17:27     Komentáře nejsou povolené u textu s názvem V Buffalu začaly padat hlavy. Botterill už není generálním manažerem  

Sabres uvolnili Jasona Botterilla z pozice generálního manažera a nahradili jej viceprezidentem Kevynem Adamsem. Klub zprávu zveřejnil v úterý.

„Dnes ráno jsme Jasona informovali, že již není generálním manažerem,“ uvedli v prohlášení majitelé mužstva Terry a Kim Pegulové.

„Toto rozhodnutí jsme učinili po mnoha diskuzích a rekapitulaci našich hokejových operací. Zjistili jsme, že se rozcházíme v základní filozofii, jak nejlépe dosáhnout Stanley Cupu. Takže jsme udělali tento krok.“

HOKEJOVÁ BOMBA: Roušky NHL za pár kaček!

Botterill se na místo dostal v květnu 2017 a mančaft pod jeho vedením pokaždé zmeškal play-off a skončil po základní části nejlépe na 25. příčce ligové tabulky.

Svou nespokojenost se směřováním týmu vyjádřil nedávno i kapitán Jack Eichel.

„Už mě nebaví neustále prohrávat. Jsem frustrovaný. Není to jednoduché se s tím vyrovnat. Posledních pár měsíců bylo náročných, stejně jako předchozích pět let,“ řekl novináři z Postmedia.

Mezi Botterillovy nejzásadnější kroky patřily osmiletá smlouva na 80 miliónů pro Jacka Eichela a vytrejdování Ryana O’Reillyho či Evandera Kanea. 44letý Kanaďan taktéž získal forvarda Jeffa Skinnera a podepsal s ním osmiletý kontrakt v hodnotě 72 mil. dolarů.

Adams je čtvrtým generálním manažerem Buffala od roku 2011, kdy klub sourozenci Pegulové převzali.

Autor  

Takřka revoluční dítě. Hokej sleduji od MS v Petrohradě, který byl předzvěstí legendárního pokřiku „Vítej, zlatý hattricku“. NHL mi učarovala svým důrazem na tradice, krásnými dresy a ledem, který nepřipomíná jeden velký reklamní banner. Jsem milovníkem hobitů, elfů, čarodějů a vůbec celé Středozemě, příležitostným běžcem a posluchačem kvalitní soundtrackové hudby. Své připomínky můžete psát na daniel.reichel@nhlnews.cz.