VIDEO: Dominik Simon pokořil legendu a zaznamenal svůj první gól v NHL

Přidal  Daniel Reichel   do  , , , , ,      15. 1. 2018 10:35     Komentáře nejsou povolené u textu s názvem VIDEO: Dominik Simon pokořil legendu a zaznamenal svůj první gól v NHL  

Český útočník ve službách Pittsburghu Dominik Simon při svém šestnáctém zápase v NHL zaznamenal svůj první gól v této slavné soutěži, když pokořil legendárního gólmana Rangers Henrika Lundqvista.

Pražský rodák svou brankou z 34. minuty odstartoval obrat Penguins, kteří nakonec porazili newyorský celek 5:2.

„Je to neuvěřitelný pocit, když vstřelíte svůj první gól. A ještě lepší je, že přišel ve vítězném utkání,“ cituje Simonova slova kanadská stanice Sportsnet. Puk, kterým skóroval, si třiadvacetiletý centr schoval na památku.

K premiérové trefě a vyrovnání zápasu na 2:2 mu okamžitě gratuloval i spoluhráč z první pětky Sidney Crosby.

Autor  

Takřka revoluční dítě. Hokej sleduji od MS v Petrohradě, který byl předzvěstí legendárního pokřiku „Vítej, zlatý hattricku“. NHL mi učarovala svým důrazem na tradice, krásnými dresy a ledem, který nepřipomíná jeden velký reklamní banner. Jsem milovníkem hobitů, elfů, čarodějů a vůbec celé Středozemě, příležitostným běžcem a posluchačem kvalitní soundtrackové hudby. Své připomínky můžete psát na daniel.reichel@nhlnews.cz.