VIDEO: Matthewsovi to pořád lepí. Srovnal se s Pastou na čele střelců

Přidal  Lukáš Zitka   do  , , ,      16. 2. 2020 16:48     Komentáře nejsou povolené u textu s názvem VIDEO: Matthewsovi to pořád lepí. Srovnal se s Pastou na čele střelců  

Fanshop týmuSouboj o krále střelců je letos velmi napínavý, navíc po dlouhých letech je vážným kandidátem na Maurice Richard Trophy také Čech – David Pastrňák z Bostonu. Ten se na chvíli díky gólu proti Detroitu znovu dostal do vedení, Auston Matthews ale hned v úvodu zápasu s Ottawou srovnal s českým útočníkem krok.

Talentovaný forvard Toronta je tak nyní na děleném prvním místě se 42 góly. Třetí Alexander Ovečkin zaostává za touto dvojicí o dvě branky.

Zatím poslední gól vsítil v zápase se Senators, který Maple Leafs vyhráli 4:2. Dvaadvacetiletý útočník si tak dále posunul své střelecké maximum, které dosud znělo 40 branek v jednom ročníku. A už pouhé dva body zaostává za svým nejlepším výkonem v kanadském bodování, který zažil loni.

Titulní foto: Icon Sportswire

Autor  

Žurnalistiku se střídavými úspěchy studoval v Brně a poté v Praze. S novinařinou začínal v redakci Pardubického deníku, později strávil rok ve službách jednoho hokejového serveru. Následně na dva roky zakotvil v Evropském vydavatelství, kde však psal především o politice. Pak úplně změnil pracovní zaměření, aby se loni na podzim vrátil v plné síle do světa sportovní žurnalistiky v barvách časopisu Svět sportu a nově též serveru nhlnews.cz. Dlouhodobě sleduje především výkony hráčů Anaheimu Ducks a Detroitu Red Wings, mezi nejoblíbenější hráče řadí Pavla Dacjuka, Henrika Zetterberga, Teemu Selänne a Paula Kariyu. Kontakt na autora: lukas.zitka@nhlnews.cz