VIDEO: Plekancova noc. Diváci mu tleskali ve stoje

Přidal  Daniel Reichel   do  , , ,      16. 10. 2018 6:16     Komentáře nejsou povolené u textu s názvem VIDEO: Plekancova noc. Diváci mu tleskali ve stoje  

Tomáš Plekanec má za sebou výjimečný večer. Duel Montrealu s Detroitem byl jeho 1000. zápasem v NHL.

Český útočník se stal 324. hráčem, jenž v historii soutěže tohoto milníku dosáhl. V kronikách Canadiens se pak „Pleky“ zařadil po bok legend jako Jean Beliveau, Henri Richard a Larry Robinson.

Pětatřicetiletý rodák z Kladna si k tomu jubilejní střetnutí zpestřil gólem a po právu byl vyhlášen první hvězdou utkání. Není proto divu, že jej diváci odměnili potleskem ve stoje.

„Bylo to úžasné,“ svěřil se Plekanec novinářům. „Strávil jsem tu hodně času a vím, že fanoušci jsou tu neuvěřitelní. Miluju to tu a oni mě v tom dnes opět utvrdili,“ vzdal forvard poctu divákům.

A oslava to byla vydařená se vším všudy. Habs přejeli Red Wings vysoko 7:3.
Titulní foto: Icon Sportswire

Autor  

Takřka revoluční dítě. Hokej sleduji od MS v Petrohradě, který byl předzvěstí legendárního pokřiku „Vítej, zlatý hattricku“. NHL mi učarovala svým důrazem na tradice, krásnými dresy a ledem, který nepřipomíná jeden velký reklamní banner. Jsem milovníkem hobitů, elfů, čarodějů a vůbec celé Středozemě, příležitostným běžcem a posluchačem kvalitní soundtrackové hudby. Své připomínky můžete psát na daniel.reichel@nhlnews.cz.