Výsledky NHL z 2. března: Mrázek poznal chicagskou sílu

S brankovým průměrem 2,10 byl Petr Mrázek třetím nejúspěšnějším mužem probíhající sezóny, jenže ve středu na něho po jeho návratu z krátkodobé marodky (vynechal jedno utkání kvůli problémům s třísly) čekali hokejisté Chicaga. A to byl úkol nad síly detroitského gólmana i jeho spoluhráčů. Dvakrát ostravského rodáka překonal Artěmij Panarin (na snímku), po třech bodech si při vítězství 5:2 připsali nejproduktivnější hráč soutěže Patrick Kane a Brent Seabrook.
První gól si Mrázek vyčítal, s dalšími dvěma inkasovanými ve druhé třetině během dvojnásobné početní výhody Blackhawks nemohl nic dělat. Red Wings se dostali ke slovu až v 50. minutě, ale jejich naděje na zvrat brzy uhasili hosté dvěma trefami v rozmezí 35 sekund. Autorem jedné z nich byl navrátilec Andrew Ladd.
Poprvé od výměny z Los Angeles se v dresu Jestřábů představil obránce Christian Ehrhoff. Kapitán Rudých křídel Henrik Zetterberg jako jedenáctý hráč v klubové historii odehrál 900 utkání v základní části. Oba soupeři se znovu potkají v neděli, tentokrát na ledě United Center v Chicagu.
Bezkonkurenční lídr ligy z Washingtonu proti nejhoršímu mužstvu soutěže, tedy Maple Leafs. Tohle vypadalo na jasnou záležitost, zvláště když Toronto znovu nastoupilo v útoku se čtyřmi mladíky, které v pondělí povolalo z farmy. Na ledě se ale odvíjelo drama, které až deseti minut před sirénou rozhodla přesilovková trefa Matta Niskanena. Capitals zvítězili těsně 3:2, všechny jejich góly připravil T.J. Oshie.
Washingtonští hokejisté přitom odcházeli po první třetině do kabin se slušným dvoubrankovým náskokem získaným během necelé půlminuty krátce před přestávkou, jenže z něho hned po přestávce odkrojil právě jeden z nováčků Nikolaj Sošnikov. Ve 49. minutě srovnával Colin Greening.
Anaheim protáhl svoji vítěznou sérii na devět utkání, když před vlastními fanoušky zdolal Montreal 3:2 po samostatných nájezdech. V nich se prosadil pouze Jakob Silfverberg. Hostům nepomohly ani dvě trefy Alexe Galchenyuka, kterému už chybí jen jeden zásah do vyrovnání osobního 20gólového maxima z loňského ročníku.
Mladý Američan skóroval popáté z posledních tří startů. Corey Perry na druhé straně přidal k hattricku z předchozího vystoupení proti Los Angeles další branku.

Detroit – Chicago 2:5 (0:1, 0:2, 2:2)

Branky a asistence: 50. Richards (Green, Tatar), 58. Nyquist (Ericsson, Sheahan) – 3. Seabrook (Gustafsson, Teräväinen), 35. Panarin (Kane, Seabrook), 37. Kane (Seabrook, Keith), 55. Ladd (Toews, Keith), 55. Panarin (Kane).
Střely na branku: Detroit 8-16-9=33, Chicago 9-13-11=33. Přesilovky: 1/4 – 2/3.
Brankáři: Mrázek 28/33 – Crawford 31/33.
Hvězdy utkání: Seabrook, Kane, Crawford (všichni CHI).
Česká účast: Petr Mrázek – Tomáš Fleischmann (15:37, 0, 1 střela, 0+0).

Washington – Toronto 3:2 (2:0, 0:1, 1:1)

Branky a asistence: 19. Chorney (Oshie, Kuzněcov), 19. Ovečkin (Bäckström, Oshie), 50. Niskanen (Bäckström, Oshie) – 22. Sošnikov (Kadri, Hunwick), 49. Greening (Holland, Carrick).
Střely na branku: Washington 6-6-11=23, Toronto 8-14-7=29. Přesilovky: 1/4 – 0/4.
Brankáři: Grubauer 27/29 – Bernier 20/23.
Hvězdy utkání: Oshie, Bäckström, Chorney (všichni WSH).
Česká účast: –

Anaheim – Montreal 3:2n (0:0, 1:1, 1:1 – 0:0, 1:0)

Branky a asistence: 35. McGinn (Lindholm, Manson), 51. Perry (Perron, Fowler) – 25. Galchenyuk (Markov, Eller), 41. Galchenyuk (Subban, Jemelin).
Samostatné nájezdy: Silfverberg. Neproměnili: Perry, Perron – Byron, Galchenyuk, Pacioretty.
Střely na branku: Anaheim 7-18-8-2=35, Montreal 12-5-8-2=27. Přesilovky: 1/5 – 0/3.
Brankáři: Gibson 25/27 – Condon 33/35.
Hvězdy utkání: Perry (ANA), Galcheynuk (MTL), McGinn (ANA).
Česká účast: – Tomáš Plekanec (21:33, 0, 1 střela, 0+0).