Výsledky NHL z 20. února: Florida vyhrála popáté v řadě. Vrbata dal rozdílový gól, debut v NHL absolvoval Marek Langhamer

Pět zápasů na ledě soupeřů, pět výher. Něco takového se Floridě povedlo vůbec poprvé v historii. Svůj úspěšný trip v NHL korunovali Panteři pondělním vítězstvím ve Scottrade Center, kde udolali místní St. Louis 2:1. První branku Panthers vsítil v 11. minutě Jonathan Marchessault, za Blues odpověděl v úvodu třetí části Kyle Brodziak. A když už se zdálo, že zápas dospěje za nerozhodného stavu 1:1 do prodloužení, rozhodl pouhých pět sekund před koncem Vincent Trocheck.

Arizona porazila Anaheim 3:2. O svém triumfu rozhodla v první třetině, kterou vyhrála 3:0. Střelecký účet zápasu otevřel ve 3. minutě Christian Dvorak, v čase 4:46 na něj navázal Jakob Chychrun a posledním kanonýrem domácího celku se stal Radim Vrbata. Český forvard se prosadil v závěru 15. minuty, když si jeho přihrávku z levé strany na Martina Hanzala srazil bruslí za záda gólmana Jonathana Berniera obránce Sami Vatanen.
Obě branky Ducks vsítil kanadský centr Ryan Getzlaf. Desátou trefu v ročníku si připsal v 33. minutě, kdy vyzrál na Mikea Smithe. Kontaktní gól vsítil kapitán kalifornského celku v poslední minutě zápasu dvaadvacetiletému českému gólmanovi Marku Langhamerovi, který ve 45. minutě vystřídal zraněného Smithe. Při svém debutu v NHL předvedl odchovanec pardubického hokeje sedm bezchybných zákroků.

St. Louis – Florida 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)

Branky a asistence: 42:54 Kyle Brodziak (Scottie Upshall, Ryan Reaves) – 10:40 Jonathan Marchessault (Nick Bjugstad), 59:55 Vincent Trocheck (Mark Pysyk, Reilly Smith).
Střely na branku: STL 12-3-12=27, FLA 8-8-17=33. Přesilovky: 0/2 – 0/1. Aréna: Scottrade Center (19 239 diváků).
Brankáři: Allen 33/31 – Reimer 27/26.
Hvězdy utkání: Trocheck, Reimer (oba FLA), Allen (STL).
Česká účast: – Jaromír Jágr (18:53, 2 střely).

Arizona – Anaheim 3:2 (3:0, 0:1, 0:1)

Branky a asistence: 2:02 Christian Dvorak (Shane Doan, Brendan Perlini), 4:46 Jakob Chychrun (Ryan White, Tobias Rieder), 14:50 Radim Vrbata (Max Domi, Luke Schenn) – 32:26 Ryan Getzlaf (Josh Manson, Nick Ritchie), 59:33 Ryan Getzlaf (Sami Vatanen, Cam Fowler).
Střely na branku: ARI 6-7-7=20, ANA 10-15-11=36. Přesilovky: 0/3 – 0/2. Aréna: Gila River Arena (14 554 diváků).
Brankáři: Smith 28/27, Langhamer (od 44:28) 8/7 – Bernier 6/3, Gibson (od 20:00) 14/14.
Hvězdy utkání: Dvorak (ARI), Getzlaf (ANA), Chychrun (ARI).
Česká účast: Martin Hanzal (19:56, 1 střela, 3 zbl. střely), Radim Vrbata (16:46, -1, 2 střely, 1 zbl. střela, 1+0), Marek LnghamerOndřej Kaše (13:44, +1, 1 střela).