Výsledky NHL z 28. února: Hertl rozhodl zápas s Canucks, Chicago v souboji nejlepších zdolalo Washington

Čtyřmi góly v závěrečné třetině otočili hokejisté San Jose nedělní střetnutí s Vancouverem. Ve 45. minutě vyrovnával Joe Pavelski, o dvě a půl minuty později sklepl Tomáš Hertl před brankovištěm nahození Justina Brauna a hosté měli rázem navrch. V závěru ještě Sharks využili dvojnásobnou přesilovku.
Hertl byl vyhlášen první hvězdou zápasu, po němž se rozdíl mezi třetím a čtvrtým týmem Pacifické divize navýšil už na dvanáct bodů. Za Canucks podruhé v řadě nenastoupil zraněný Radim Vrbata a je otázkou, zda bude jejich členem i po dnešní uzávěrce přestupů.
V ostatních zápasech včerejšího programu bodoval už jen jeden z Čechů. Dmitrij Jaškin přispěl nahrávkou k výhře Bluesmanů 5:2 nad Carolinou, která už nastoupila bez vyměněného kapitána Erica Staala. V průběhu večera byl navíc stažen ze hry Kris Versteeg, který se stěhuje do Los Angeles.
K ukončení série tří porážek v řadě zavelel v polovině utkání Kyle Brodziak, když únikem v oslabení poslal St. Louis do vedení 3:2. O pár desítek sekund později zamířil z levého kruhu přesně obránce Alex Pietrangelo, jenž se vrátil do sestavy po devítizápasové zdravotní  pauze
Těsným výsledkem 3:2 ve prospěch Blackhawks skončil duel dvou nejúspěšnějších celků dosavadního průběhu sezóny. Chicago nasadilo proti Washingtonu dvě ze čtyř nedávno získaných posil (Tomáše Fleischmanna a Andrewa Ladda), ale o góly se starali „staří známí“. Ačkoliv, ne tak docela – rozhodující gól vsítil v 53. minutě nováček Dennis Rasmussen.
Capitals dostali v závěru ještě možnost minutové přesilovky pěti proti třem, ale vytěžili z ní pouze jednu branku. Ligovou tabulku přesto stále vedou s komfortním jedenáctibodovým náskokem před Jestřábi, kteří mají navíc odehráno o tři zápasy více.

Vancouver – San Jose 1:4 (0:0, 1:0, 0:4)

Branky a asistence: 24. D. Sedin (H. Sedin, Hutton) – 45. Pavelski (Vlasic), 47. Hertl (Braun, Vlasic), 55. Marleau (Thornton, Pavelski), 59. Braun (Couture).
Střely na branku: Vancouver 9-9-6=24, San Jose 10-4-14=28. Přesilovky: 0/1 – 1/4.
Brankáři: Miller 24/27 – Jones 23/24.
Hvězdy utkání: Hertl (SJS), Hamhuis (VAN), Pavelski (SJS).
Česká účast: – Tomáš Hertl (15:36, +2, 3 střely, 1+0), Roman Polák (15:07, 0, 0 střel, 0+0).

Chicago – Washington 3:2 (1:1, 1:0, 1:1)

Branky a asistence: 7. Kane (van Riemsdyk, Anisimov), 39. Toews (Teräväinen, Ladd), 53. Rasmussen (Pánik, Mashinter) – 7. Johansson (Williams, Bäckström), 57. Kuzněcov.
Střely na branku: Chicago 6-14-3=23, Washington 17-4-9=30. Přesilovky: 1/4 – 2/5.
Brankáři: Crawford 28/30 – Holtby 20/23.
Hvězdy utkání: Teräväinen, Rasmussen (oba CHI), Johansson (WSH).
Česká účast: Tomáš Fleischmann (13:17, 0, 1 střela, 0+0), Michal Rozsíval (15:32, +2, 1 střela, 0+0).

Minnesota – Florida 3:1 (1:0, 0:1, 2:0)

Branky a asistence: 6. Coyle (Parise, Suter), 51. Haula, 60. Pominville (Haula) – 28. Ekblad (Jokinen, Barkov).
Střely na branku: Minnesota 9-9-9=27, Florida 6-9-3=18. Přesilovky: 1/5 – 1/3.
Brankáři: Dubnyk 17/18 – Montoya 3/4, Luongo (od 7:25) 21/22.
Hvězdy utkání: Haula, Parise (oba MIN), Luongo (FLA).
Česká účast: – Jaromír Jágr (15:56, -1, 1 střela, 0+0).

Carolina – St. Louis 2:5 (2:1, 0:2, 0:2)

Branky a asistence: 9. Skinner (Hainsey, Rask), 10. Hainsey (Skinner, Malone) – 3. Rattie (Upshall, Brodziak), 21. Backes (Pääjärvi, Jaškin), 32. Brodziak (Upshall), 47. Fabbri (Pietrangelo, Parayko), 47. Pietrangelo (Berglund, Fabbri).
Střely na branku: Carolina 10-8-16=34, St. Louis 12-20-8=40.
Brankáři: Ward 35/40 – Allen 32/34.
Hvězdy utkání: Pietrangelo (STL), Skinner (CAR), Brodziak (STL).
Česká účast: Michal Jordán (14:07, -1, 0 střel, 0+0) – Dmitrij Jaškin (15:27, +1, 1 střela, 0+1).

Boston – Tampa Bay 1:4 (1:2, 0:2, 0:0)

Branky a asistence: 7. Miller (Kemppäinen, Ferraro) – 12. Killorn (Stralman, Callahan), 15. Callahan (Killorn), 29. Callahan (Stamkos, Stralman), 31. Stamkos.
Střely na branku: Boston 11-11-11=33, Tampa Bay 14-11-5=30. Přesilovky: 0/6 – 2/3.
Brankáři: Rask 26/30 – Bishop 32/33.
Hvězdy utkání: Callahan, Stamkos, Bishop (všichni TBL).
Česká účast: David Krejčí (21:43, 0, 2 střely, 0+0), David Pastrňák (12:41, 0, 3 střely, 0+0) – Ondřej Palát (15:08, 0, 1 střela, 0+0), Andrej Šustr (15:27, 0, 1 střela, 0+0).

Edmonton – NY Islanders 3:1 (0:0, 0:1, 3:0)

Branky a asistence: 51. Lander (Oesterle, Davidson), 52. Draisaitl (Hall, Kassian), 57. Davidson (Eberle, McDavid) – 38. Cizikas (Leddy, Clutterbuck).
Střely na branku: Edmonton 6-14-6=26, NY Islanders 5-14-18=37. Přesilovky: 0/1 – 1/4.
Brankáři: Talbot 36/37 – Halák 23/26.
Hvězdy utkání: Talbot, Hall, Lander (všichni EDM).
Česká účast: –

Anaheim – Los Angeles 4:2 (1:1, 1:1, 2:0)

Branky a asistence: 17. Perry (Vatanen, Getzlaf), 38. Perry (Fowler), 42. Perry (Vatanen), 46. Perron (Perry) – 20. Martinez (Doughty, Kopitar), 30. Pearson.
Střely na branku: Anaheim 11-9-9=29, Los Angeles 12-7-10=29. Přesilovky: 3/5 – 1/4.
Brankáři: Gibson 27/29 – Quick 25/29.
Hvězdy utkání: Perry, Vatanen, Despres (všichni ANA).