Výsledky NHL z 9. března: Vrbata zavelel k obratu, Rozsíval asistoval

Roli favorita splnili hokejisté Vancouveru v domácím duelu proti Arizoně. Canucks sice prohrávali po brankách Tobiase Riedera a Kevina Connautona 0:2, ale potom dokázali zvednout hlavy a nakonec vyhráli 3:2 v prodloužení. Obrat domácího celku nastartoval Radim Vrbata.
Český forvard zaznamenal svůj třináctý gól v sezóně v 32. minutě. Vrbata dostal na útočné modré ideální přihrávku mezi obránce a svůj průnik zakončil bekhendovým blafákem. Do prodloužení poslal oba týmy Luca Sbisa a triumf Kosatek dokonal Markus Granlund, jenž zápas rozhodl v druhé minutě nastavení.
Z našich krajanů bodoval v šesti zápasech středečního programu NHL už jen Michal Rozsíval, který si při porážce Chicaga 2:3 po samostatných nájezdech na ledě St. Louis připsal asistenci u branky Andrewa Ladda. Do statistik se mohl zapsat také Rozsívalův spoluhráč Tomáš Fleischmann, který v prodloužení asistoval u trefy Ladda. Rozhodčí ale tento gól neuznali kvůli kontaktu dorážejícího forvarda Blackhawks s brankářem Jakem Allenem.

Toronto – NY Islanders 4:3sn (1:1, 1:1, 1:1 – 0:0, 1:0)

Branky a asistence: 11:27 Zach Hyman (Colin Greening, Martin Marinčin), 30:45 Morgan Rielly (Nazem Kadri), 58:47 William Nylander (Nazem Kadri, Jake Gardiner) – 8:08 John Tavares, 32:54 Nick Leddy, 54:41 Ryan Strome (Johnny Boychuk, Nick Leddy).
Samostatné nájezdy: Nikita Šošnikov – . Neproměnili: Peter Holland, P.A. Parenteau, William Nylander – Frans Nielsen, Kyle Okposo, John Tavares, Cal Clutterbuck.
Střely na branku: Toronto 8-11-13-4=36, NY Islanders 11-9-5-2=27. Přesilovky: 2/4 – 0/1.

Brankáři
: G. Sparks 27/24 – T. Greiss 36/33.
Hvězdy utkání: Nikita Šošnikov (TOR), Nick Leddy (NYI), Morgan Rielly (TOR).
Česká účast: Milan Michálek (12:44, -1, 2 střely) – .

St. Louis – Chicago 3:2sn (0:0, 0:1, 2:1 – 0:0, 1:0)

Branky a asistence: 48:46 David Backes (Kevin Shattenkirk, Vladimír Tarasenko), 53:20 Troy Brouwer (Paul Stastny, Robby Fabbri) – 21:14 Andrew Ladd (Teuvo Teravainen, Michal Rozsíval), 58:43 Artěmij Panarin (Jonathan Toews, Duncan Keith).
Samostatné nájezdy: Patrik Berglund, Troy Brouwer, Kevin Shattenkirk – Artěmij Panarin, Artěm Anisimov. Neproměnili: Vladimír Tarasenko, Jori Lehterä, Robert Fabbri – Jonathan Toews, Patrick Kane, Andrew Ladd, Teuvo Teravainen.
Střely na branku: St. Louis 5-15-8-2=30, Chicago 15-7-11-2=35. Přesilovky: 2/3 – 1/4.

Brankáři
: Jake Allen 35/33 – C. Crawford 30/28.
Hvězdy utkání: Troy Brouwer, David Backes, Jake Allen (všichni STL).
Česká účast: Dmitrij Jaškin (10:38, 1 střela) – Michal Rozsíval (14:22, 1 střela, 0+1), Tomáš Fleischmann (16:28, 4 střely).

Calgary – Nashville 3:2pp (2:0, 0:0, 0:2 – 1:0)

Branky a asistence: 9:34 Johnny Gaudreau (Mark Giordano, Sean Monahan), 9:44 Johnny Gaudreau (Sean Monahan, Dougie Hamilton), 61:12 Mikael Backlund (Johnny Gaudreau, Mark Giordano) – 47:44 Anthony Bitetto (Mike Fisher, Viktor Arvidsson), 58:42 Mike Fisher (Viktor Arvidsson, James Neal).
Střely na branku: Calgary 14-10-9-1=34, Nashville 9-4-13-0=26. Přesilovky: 0/3 – 0/2.

Brankáři
: J. Ortio 26/24 – C. Hutton 34/31.
Hvězdy utkání: Johnny Gaudreau, Mikael Backlund, Sean Monahan (všichni CGY).
Česká účast: Michael Frolík (16:33), Jakub Nakládal (12:57, 2 střely) – .

Colorado – Anahiem 3:0 (1:0, 2:0, 0:0)

Branky a asistence: 10:54 Nathan MacKinnon (Erik Johnson, Mikkel Boedker), 37:19 Andreas Martinsen (Matt Duchene, Francois Beauchemin), 39:31 Shawn Matthias (Carl Söderberg, Nick Holden) – .
Střely na branku: Colorado 10-10-6=26, Anaheim 12-13-12=37. Přesilovky: 0/2 – 0/3.

Brankáři
: S. Varlamov 37/37 – J. Gibson 26/23.
Hvězdy utkání: Sergej Varlamov, Erik Johnson, Shawn Matthias (všichni COL).
Česká účast: – .

Vancouver – Arizona 3:2pp (0:0, 2:2, 0:0 – 1:0)

Branky a asistence: 31:55 Radim Vrbata (Yannick Weber ), 37:38 Luca Sbisa (Ben Hutton, Sven Baertschi), 61:42 Markus Granlund (Jake Virtanen) – 22:57 Tobias Rieder (Alex Tanguay, Michael Stone), 27:41 Kevin Connauton (Anthony Duclair, Alex Tanguay).
Střely na branku: Vancouver 15-6-6-4=31, Arizona 10-13-9-2=34. Přesilovky: 0/4 – 0/1.

Brankáři
: J. Markström 34/32 – L. Domingue 31/28.
Hvězdy utkání: Jacob Markström, Ben Hutton, Markus Granlund (všichni VAN).
Česká účast: Radim Vrbata (13:56, +1, 1 střela, 1+0) – Martin Hanzal (18:22, -1), Zbyněk Michálek (15:30, -1, 1 střela).

Los Angeles – Washington 4:3pp (3:0, 0:0, 0:3 – 1:0)

Branky a asistence: 4:52 Vincent Lecavalier (Tanner Pearson, Alec Martinez), 12:05 Jake Muzzin (Tanner Pearson, Tyler Toffoli), 13:26 Milan Lucic (Jeff Carter, Brayden McNabb), 62:50 Jeff Carter (Milan Lucic, Drew Doughty) – 41:46 T.J. Oshie (Marcus Johansson, Matt Niskanen), 51:02 Nicklas Bäckström (Alexandr Ovečkin, T.J. Oshie), 56:38 Dmitrij Orlov (Justin Williams, Jevgenij Kuzněcov).
Střely na branku: Los Angeles 14-7-6-3=30, Washington 6-7-18-1=32. Přesilovky: 1/3 – 1/1.