Žraloci mají cenný úlovek z finských vod

Přidal  Daniel Reichel   do  , ,      7. 6. 2018 14:38     Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Žraloci mají cenný úlovek z finských vod  

Fanshop týmu

Bitvu o finského útočníka Anttiho Suomelu vyhrálo San Jose. Sharks si služby čtyřiadvacetiletého rodáka z města Espoo, o něhož mělo zájem několik dalších týmů NHL, pojistili ročním vstupním kontraktem. Finanční podmínky smlouvy zatím nebyly zveřejněny.

Suomela vedl v uplynulém ročníku tabulku kanadského bodování finské nejvyšší soutěže, když v 59 duelech vsítil 21 gólů a přidal 39 asistencí. Po ukončení klubové sezóny v dresu celku JYP Jyväskylä si zahrál i na mistrovství světa v Dánsku. Na turnaji pod hlavičkou IIHF zaznamenal ve čtyřech duelech jeden bod (1+0).

„Líbí se nám jeho kombinace zručnosti, rychlosti a defenzivní práce,“ odůvodňoval volbu generální manažer Žraloků Doug Wilson. „Myslím si, že zapadá do stylu, kterým náš tým hraje…Mělo o něj zájem více klubů a proto jsme nadšení, že si vybral San Jose.“

Suomela nebyl nikdy draftován a doposud působil pouze ve Finsku.

Titulní foto: Travis Wise / flickr.com

Autor  

Takřka revoluční dítě. Hokej sleduji od MS v Petrohradě, který byl předzvěstí legendárního pokřiku „Vítej, zlatý hattricku“. NHL mi učarovala svým důrazem na tradice, krásnými dresy a ledem, který nepřipomíná jeden velký reklamní banner. Jsem milovníkem hobitů, elfů, čarodějů a vůbec celé Středozemě, příležitostným běžcem a posluchačem kvalitní soundtrackové hudby. Své připomínky můžete psát na daniel.reichel@nhlnews.cz.