Spokojení Panteři. K vánoční pohodě jim dopomohla i česká legenda

Ve velmi dobré náladě vykročí hráči Floridy vstříc vánočním svátkům. V úterý vyhráli Panteři páté utkání v řadě, z toho druhé po samostatných nájezdech a postupně se prokousali už na šesté místo ve Východní konferenci. Jejich poslední obětí se stala Ottawa, která odjela z BB&T Center s bodem za porážku 1:2 po nájezdech.
„Samozřejmě je to pro nás hezký vánoční dárek,“ těšil se ze dvou bodů Alexandr Barkov. „Máme pět výher v řadě. Po Vánocích se vrátíme a začneme znovu pracovat.“

Úspěšnými exekutory penalt byla stejná dvojice jako v neděli proti Vancouveru. Také v úterý skóroval nejdřív Brandon Pirri a po něm Barkov. Oba útočníci Panthers mají letos obdivuhodnou bilanci, Pirri proměnil pět z šesti nájezdů, Barkov čtyři ze čtyř.
„Vypadají dobře,“ ocenil své hráče trenér Gerard Gallant. „Minulá sezóna byla náročná z hlediska nájezdů, letos jsou naši hráči sebevědomí. Je pěkné to sledovat.“
Asistenci u jediné vstřelené branky domácích si ve druhé třetině připsal také Jaromír Jágr. Český veterán o sobě dal vědět ještě v závěru prodloužení, kdy vyvrátil spekulace, podle kterých je na hru ve třech hráčích v poli moc pomalý. Jágr si odvážně hodil puk do jízdy a z obranné třetiny vyrazil do brejku, při kterém přebruslil Marka Stonea. V koncovce ho bohužel kotouč neposlechl a bekhendový blafák nevyšel.
To už hrál Jágr, od neděle se 732 brankami čtvrtý nejlepší střelec historie NHL, bez čtyř zubů, o které přišel v první třetině. Šlo o výsledek zásahu vysokou holí Alexe Chiassona.
„Ztratil jsem čtyři zuby, ale zrychlil jsem, jak můžete vidět na konci prodloužení,“ žertoval ve svém stylu nejstarší hráč NHL. „Nechci slyšet nic o tom, že jsem pomalý, vždyť jsem se v nastavení dostal do brejku.“
Na facebooku pak umístil fotografii, která odhaluje zkrvavenou a bezzubou tvář a okomentovat ji slovy: „To budou Vánoce, bez 4 zubů. Ale má to i výhody. Nebudu tolik jíst a aspoň neztloustnu.“
Jágr se s Chiassonem zná z doby působení v Dallasu. Protihráči nic nezazlíval. „Tvrdá hra, něco takového si nepřejete vidět,“ omlouval se pravý křídelník Senators. „Samozřejmě jsem mu nechtěl ublížit. Je to legenda téhle ligy, je v ní tak dlouho…“
Trenér ocenil po zápase hru soupeře, který působí ve stejné divizi. „Raději bychom měli dva body a oni žádný,“ řekl Gallant. „Neměli moc šancí, ale dokázali jednu využít. Trochu jsem se obával o náš výkon, ale hráli jsme opravdu dobře.“