Canucks zastavili vítězné tažení Floridy, Jágrova asistence stačila Panterům pouze k bodu

Vítězná série Floridy po dvanácti zápasech skončila. V pondělí ji zastavili hokejisté Vancouveru, kteří v domácí hale Rogers Arena udolali celek ze Sunrise 3:2 v prodloužení. Alespoň k zisku bodu pomohl Panterům Jaromír Jágr. Český útočník nahrál v poslední minutě první třetiny na gól Jonathanu Huberdeauovi, jenž v tu chvíli zvyšoval vedení hostů na 2:0. Kladenský odchovanec bodoval v pátém utkání za sebou (4+2).
Slibně rozehranou partii nedokázali Panthers dovést do úspěšného konce. Stíhací jízdu Canucks odstartoval v úvodu druhé třetiny Daniel Sedin a dvě a půl minuty před koncem základní hrací doby vyrovnal Jake Virtanen. Prodloužení rozhodl svým druhým gólem v utkání Daniel Sedin, který v čase 62:21 potrestal vyloučení Jaromíra Jágra. Švédský forvard tím vyrovnal rekord svého krajana Markuse Näslunda v počtu vstřelených gólů v dresu Canucks (346 branek). Asistenci u první branky Kosatek v duelu si připsal Radim Vrbata.
Po čtyřech výhrách v řadě skončila nejdelší vítězná série hokejistů Detroitu v letošní sezóně. Red Wings sice v duelu na ledě Los Angeles vedli po první třetině 2:1, na Jonathana Quicka vyzráli Tomáš Tatar a Alexej Marčenko, nakonec ale prohráli 2:4. V brance Detroitu tentokrát dostal před Petrem Mrázkem přednost Jimmy Howard, jenž kapituloval třikrát z 30 střel, poslední gól vstřelili Kings při power play do prázdné branky.
První hvězdou utkání byl vyhlášen Anže Kopitar. Slovinský centr nasbíral podruhé v letošní sezóně a pošesté v kariéře NHL čtyři body v jednom utkání. K včerejšímu triumfu kalifornského celku přispěl jednou brankou a třemi asistencemi. Síť  hostující svatyně rozvlnili také Tyler Toffoli, Alec Martinez a Dwight King. Na dvě branky Králů přihráli Drew Doughty a Milan Lucic.
Ve třetím utkání po sobě si Zdeno Chára připsal jednu asistenci, ale prohře Bostonu 1:2 na ledě New Yorku Rangers nezabránil. V polovině utkání stál slovenský bek u zrodu akce, kterou zakončil Jimmy Hayes a poslal tím Bruins do vedení 1:0. V dalším průběhu zápasu ale gólman Henrik Lundqvist už neinkasoval a Jezdci otočili zápas ve svůj prospěch. V poslední třetině překonali Tuukku Raska Derick Brassard a Jesper Fast.
Calgary včera přivítalo v aréně Scotiabank Saddledome hokejisty San Jose, kteří letos patří nejúspěšnějším týmům na kluzištích soupeřů (lépe si venku vede pouze Washington). Flames dokázali v zápase dvakrát smazat dvougólové manko 0:2 a 1:3, na body ale nakonec nedosáhli. O těsnou výhru Sharks v poměru 5:4 se nejvíce přičinili obránce Brent Burns a centr Joe Thornton. Oba si vylepšili statistiky gólem a asistencí. Naprosto shodnou bilanci zaznamenal v dresu soupeře Michael Ferland, Johnny Gaudreau a Mikael Backlund přihráli na dvě branky Plamenů.

NY Rangers – Boston 2:1 (0:0, 0:1, 2:0)

Branky a asistence: 40:35 Derick Brassard (Mats Zuccarello, Ryan McDonagh), 58:18 Jesper Fast (Keith Yandle, Kevin Klein) – 29:04 Jimmy Hayes (Ryan Spooner, Zdeno Chára).
Střely na branku: NY Rangers 10-12-8=30, Boston 11-11-11=33. Přesilovky: 0/0 – 0/1.
Brankáři: H. Lundqvist 33/32 – T. Rask 30/28.
Hvězdy utkání: Jesper Fast, Mats Zuccarello (oba NYR), Jimmy Hayes (BOS).
Česká účast: – David Pastrňák (18:14, -1).

Calgary – San Jose 4:5 (1:2, 2:1, 1:2)

Branky a asistence: 13:45 Sean Monahan (Micheal Ferland, Johnny Gaudreau), 31:12 Dennis Wideman (Johnny Gaudreau, Mark Giordano), 31:27 Sam Bennett (Mikael Backlund, TJ Brodie), 56:19 Micheal Ferland (Mikael Backlund, Dougie Hamilton) – 5:07 Joe Thornton (Joe Pavelski), 9:27 Joonas Donskoi (Brenden Dillon, Chris Tierney), 21:53 Logan Couture, 45:12 Brent Burns (Patrick Marleau, Joe Thornton), 50:21 Joel Ward (Brent Burns).
Střely na branku: Calgary 12-8-15=35, San Jose 8-5-5=18. Přesilovky: 3/4 – 1/1.
Brankáři: K. Rämö / – M. Jones 35/31.
Hvězdy utkání: Brent Burns (SJS), Micheal Ferland, Sam Bennett (oba CGY).
Česká účast: – Tomáš Hertl (18:58, +1, 1 střela).

Vancouver – Florida 3:2pp (0:2, 1:0, 1:0 – 1:0)

Branky a asistence: 25:41 Daniel Sedin (Henrik Sedin, Radim Vrbata), 57:22 Jake Virtanen (Sven Baertschi, Bo Horvat), 62:21 Daniel Sedin (Henrik Sedin, Alexander Edler) – 1:20 Jussi Jokinen (Reilly Smith), 19:27 Jonathan Huberdeau (Aleksander Barkov, Jaromír Jágr).
Střely na branku: Vancouver 13-8-8-1=30, Florida 7-8-11-2=28. Přesilovky: 1/4 – 0/1.
Brankáři: J. Markström 28/26 – R. Loungo 30/27.
Hvězdy utkání: Daniel Sedin (VAN), Jonathan Huberdeau (FLA), Jake Virtanen (VAN).
Česká účast: Radim Vrbata (19:33, -1, 1 střela, 0+1) – Jaromír Jágr (19:09, 1 střela, 0+1)

Los Angeles – Detroit 4:2 (1:2, 1:0, 2:0)

Branky a asistence: 2:59 Tyler Toffoli (Anže Kopitar, Milan Lucic), 36:28 Anže Kopitar (Jake Muzzin, Milan Lucic), 41:28 Alec Martinez (Drew Doughty, Anže Kopitar), 59:07 Dwight King (Anže Kopitar, Drew Doughty) – 15:49 Tomáš Tatar (Darren Helm, Pavel Dacjuk), 18:16 Alexej Marčenko (Darren Helm, Pavel Dacjuk).
Střely na branku: Los Angeles 12-10-9=31, Detroit 10-4-13=27. Přesilovky: 2/3 – 0/2.
Brankáři: J. Quick 27/25 – J. Howard 30/27.
Hvězdy utkání: Anže Kopitar, Milan Lucic (oba LAK), Darren Helm (DET).