Jaškin překonal Mrázka, Bluesmanům to přineslo body

Pět mužů v červeném kolem, mezi nimi osamocený hráč v bílém dresu. Tak vypadala situace z 53. minuty utkání mezi Detroitem a St. Louis, když se vydal na výpad hostující Dmitrij Jaškin. Český útočník měl ale dostatečnou rychlost na to, aby se dostal za soupeřovu obranu, blafákem překonal Petra Mrázka v domácí kleci a rozhodl tak o výhře Bluesmanů 2:1.
Na Mrázka šlo pouze dvacet střel, přesto byl vyhlášen třetí hvězdou večera. Kromě krajana ho pokořil ještě tečující Ty Rattie v závěru první třetiny. Hráčům Red Wings se podařilo dostat kotouč za Briana Elliotta až dvě minuty před sirénou, když svoji početní výhodu podpořili odvoláním Mrázka na střídačku.
Blues zvládli zápas s někdejším divizním rivalem i přesto, že kvůli zdravotním problémům Gunnarssona s Paraykem nastoupili pouze s pěti obránci, a připsali si třetí výhru v řadě.
Zatímco Rudá křídla v závěru zápasu jen upravovala skóre, Colorado díky povedenému finiši otočilo vývoj utkání s Buffalem. Půl minuty před sirénou přiťukl Alex Tanguay o mantinel Francoisi Beaucheminovi a ten od modré čáry propálil vše, co mu stálo v cestě. Vítězství 2:1 je desátým úspěchem Avalanche v řadě ve vzájemných měřeních.
Sám Tanguay skóroval už v 50. minutě z prostoru mezi kruhy, čímž ukončil svůj střelecký půst trvající od konce října. Laviny se díky výhře přiblížily v Centrální divizi o bod za čtvrtou Minnesotu.
Divoši totiž v posledním včerejším střetnutí nestačili na Anaheim, porážka 1:3 je jejich pátou prohrou v řadě. Vyrovnaný duel se rozhodl v 54. minutě, když Rickard Rakell zakončil tečí v prostoru před brankou hostů akci nově vytvořené útočné formace Ducks. Švédský forvard si desátým gólem v sezóně vytvořil nové osobní maximum.

Detroit – St. Louis 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)

Branky a asistence: 58. Zetterberg (Green) – 19. Rattie (Pietrangelo, Backes), 53. Jaškin (Backes, Pietrangelo).
Střely na branku: Detroit 11-9-10=30, St. Louis 7-9-4=20. Přesilovky: 1/3 – 0/3.
Brankáři: Mrázek 18/20 – Elliott 29/30.
Hvězdy utkání: Pietrangelo, Steen (oba STL), Mrázek (DET).
Česká účast: Petr Mrázek – Dmitrij Jaškin (8:21, +1, 2 střely, 1+0).

Colorado – Buffalo 2:1 (0:0, 0:1, 2:0)

Branky a asistence: 50. Tanguay (Söderberg, Beauchemin), 60. Beauchemin (Tanguay) – 37. Kane (Eichel, O’Reilly).
Střely na branku: Colorado 9-8-18=35, Buffalo 10-13-5=28. Přesilovky: 0/3 – 1/2.
Brankáři: Varlamov 27/28- Lehner 33/35.
Hvězdy utkání: Beauchemin, Tanguay, Varlamov (všichni COL).
Česká účast: –

Anaheim – Minnesota 3:1 (1:1, 0:0, 2:0)

Branky a asistence: 11. Stewart (Theodore, Perron), 54. Rakell (Maroon, Perry), 60. Silfverberg (Cogliano, Kesler) – 7. Stoll (Haula).
Střely na branku: Anaheim 9-11-7=27, Minnesota 5-14-7=26. Přesilovky: 0/1 – 0/3.
Brankáři: Gibson 25/26 – Dubnyk 24/26.
Hvězdy utkání: Rakell, Gibson, Lindholm (všichni ANA).
Česká účast: Jiří Sekáč (9:36, 0, 1 střela, 0+0).