Kapitán Anaheimu na prodej? Vynořil se prý vážný zájemce

Přidal  Lukáš Zitka   do  , , ,      16. 8. 2020 12:17     Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Kapitán Anaheimu na prodej? Vynořil se prý vážný zájemce  

Fanshop týmuRyan Getzlaf celou svoji zámořskou kariéru neodmyslitelně patří k celku Anaheim Ducks. V Kalifornii získal svůj dosud jediný Stanleyův pohár v roce 2007. Loňská výměna jeho hokejového „dvojčete“ Coreyho Perryho ukázala, že u Kačerů není na nostalgii místo. Dlouholetý kapitán Ducks by tak mohl být na odchodu.

Pětatřicetiletý hromotluk v dresu Kačerů nastoupil do více než tisíce utkání v základní části a přes sto dalších jich přidal ve vyřazovacích bojích. Vzhledem k tomu, že Anaheimu letos skončil ročník nedohranou základní částí, má jeho vedení spoustu času k přemýšlení a na přetřes tak přišla i budoucnost jejich klíčového centra.

Zájem o kanadského hokejistu má podle různých zdrojů Nashville. GM Predátorů David Poile se nechal slyšet, že jeho tým není dostatečně dobrý a prohlásil, že některá jeho velká jména budou měnit adresy.

Poile nezahálí a při shánění posil se dovolal i do Kalifornie, kde se přeptával na dostupnost silového útočníka se obrovskými zkušenostmi. Podle zákulisních informací byla ve vzduchu nabídka dvou „balíčků“ hráčů, kdy v tom kačeřím byl právě Getzlaf, na straně Nashvillu Ryan Johansen.

Uvidíme Getzlafa v dresu města country nebo je to pouze kouřová clona?

Titulní foto: Icon Sportswire

Autor  

Žurnalistiku se střídavými úspěchy studoval v Brně a poté v Praze. S novinařinou začínal v redakci Pardubického deníku, později strávil rok ve službách jednoho hokejového serveru. Následně na dva roky zakotvil v Evropském vydavatelství, kde však psal především o politice. Pak úplně změnil pracovní zaměření, aby se loni na podzim vrátil v plné síle do světa sportovní žurnalistiky v barvách časopisu Svět sportu a nově též serveru nhlnews.cz. Dlouhodobě sleduje především výkony hráčů Anaheimu Ducks a Detroitu Red Wings, mezi nejoblíbenější hráče řadí Pavla Dacjuka, Henrika Zetterberga, Teemu Selänne a Paula Kariyu. Kontakt na autora: lukas.zitka@nhlnews.cz