- Reklama -

Megakontrakt: Vegas podepsalo mohutnou smlouvu s americkým bekem

- Reklama -

Vegas ve čtvrtek oznámilo, že podepsalo novou osmiletou smlouvu s průměrnou roční hodnotou 7,35 mil. dolarů s obráncem Noahem Hanifinem.

Chris Johnston ze stanice TSN informoval, že kontrakt zahrnuje plnou klauzuli o nevyměnitelnosti v prvních šesti letech a posléze omezenou na 15 týmů v posledních dvou letech.

Johnstonův kolega Pierre LeBrun doplnil, že 29,4 mil. dolarů zinkasuje Hanifin v následujících čtyřech sezónách ve formě podpisového bonusu. V posledních čtyřech letech bude jeho plat 5,7 mil. dolarů bez podpisových bonusů.

Golden Knights získali Hanifina od Calgary před přestupovou uzávěrkou.

- Reklama -

27letý Američan odehrál za Vegas 16 zápasů s bilancí dvou branek a sedmi asistencí. Před výměnou zaznamenal 35 bodů (11+24) v 61 střetnutích.

Hanifin, který se nachází v posledním roce šestileté smlouvy s cap hitem 4,95 mil., se stane sedmým bekem se smlouvou s Vegas pro budoucí ročník. Lukrativnější kontrakt z nich má jen Alex Pietrangelo s cap hitem 8,8 miliónů.

Hanifin v minulosti hrával i za Carolinu, která jej draftovala z pátého místa v roce 2015. V 675 duelech kariéry nasbíral 62 branek a 283 bodů.

- Reklama -
Daniel Reichel
Takřka revoluční dítě. Hokej sleduji od MS v Petrohradě, který byl předzvěstí legendárního pokřiku „Vítej, zlatý hattricku“. NHL mi učarovala svým důrazem na tradice, krásnými dresy a ledem, který nepřipomíná jeden velký reklamní banner. Jsem milovníkem hobitů, elfů, čarodějů a vůbec celé Středozemě, příležitostným běžcem a posluchačem kvalitní soundtrackové hudby. Své připomínky můžete psát na daniel.reichel@nhlnews.cz.

Související

- Reklama -

Poslední

- Reklama -

Neuniklo vám?

- Reklama -