Mrázek vymetl Ďábly, Iginla vstřelil 600. gól

Osm absolvovaných utkání v řadě, z toho šest od úvodního buly. Petr Mrázek v Detroitu přebírá post brankářské jedničky. A pokud bude předvádět stejné výkony jako včera v New Jersey, nikdo nemůže rozhodnutí trenéra Jeffa Blashilla zpochybňovat. Český gólman pochytal všech 22 střel soupeře a podruhé v sezóně udržel čisté konto.
Rudým křídlům poté stačilo jen jednou skórovat, o což se v desáté minutě postaral Dylan Larkin. Talentovaný mladík převzal na modré čáře dlouhou přihrávku Brada Richardse a únik zakončil bekhendovým blafákem. Wings jsou po třetině svého šestizápasového tripu zatím stoprocentní, v pátek se představí v San Jose.
Jarome Iginla se v pondělí stal devatenáctým hokejistou v historii NHL, jenž v základní části nastřílel 600 branek. Třízápasové čekání na dosažení milníku ukončil útočník Colorada v 54. minutě utkání s Los Angeles, když jeho nahození z levého kruhu srazil za záda vlastního gólmana obránce Jake Muzzin. Přesilovková trefa kanadského veterána uzavřela výsledek na 4:1.
Početní výhody byly základním stavebním kamenem triumfu Avalanche, celek z Denveru proměnil tři z pěti nabídnutých příležitostí. Nemilosrdným vykonavatelem spravedlnosti byl především Tyson Barrie (2+2). Rovněž jediná branka vedoucího týmu Pacifické divize padla při přesilovce.
Skoro šedesát tři minut soutěžili edmontonský Cam Talbot a Cam Ward z Caroliny o to, kdo odejde ze vzájemného měření s čistým štítem. Prvně jmenovaný předvedl 29 zákroků, jeho protějšek o tři méně. V polovině nastaveného času ale gólman Hurikánů kapituloval, když ho nadvakrát překonal obránce Oilers Andrej Sekera.
Prodlužovalo se také v St. Louis, tam ovšem se šťastnějším koncem pro hosty z Ottawy. V čase 62:33 sice Bobby Ryan ztratil rovnováhu u mantinelu, ale spoluhráči udrželi pásmo, takže útočník Senátorů mohl ke svému 200. gólu ze třetího dějství přidat další. Po výhře 3:2 se mužstvo z kanadské metropole bodově dotáhlo na Boston držící poslední postupovou příčku Východní konference.
Bluesmani prohráli potřetí v řadě a počtvrté z posledních pěti startů, takže se začínají třást o udržení druhého místa v Centrální divizi.
V souboji dvou mužstev, která se pohybují v podobných vodách Pacifiku, vyhrála Arizona na ledě Vancouveru těsně 3:2. Ofenzívu hostů dirigoval kapitán Shane Doan, který ke svým pěti brankám z minulého týdne přidal další dvě. Jeho mladý spoluhráč Laurent Dauphin se ve svém třetím utkání v NHL zapsal mezi střelce poprvé.

New Jersey – Detroit 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)

Branky a asistence: 10. Larkin (Richards, Sheahan).
Střely na branku: New Jersey 12-5-5=22, Detroit 9-6-6=21. Přesilovky: 0/2 – 0/1.
Brankáři: Schneider 20/21 – Mrázek 22/22.
Hvězdy utkání: Mrázek, Larkin, Richards (všichni DET).
Česká účast: Jiří Tlustý (16:07, 0, 3 střely, 0+0) – Tomáš Nosek (9:59, 0, 0 střel, 0+0), Petr Mrázek.

St. Louis – Ottawa 2:3p (1:0, 1:1, 0:1 – 0:1)

Branky a asistence: 15. Brouwer (Steen, Stastny), 28. Shattenkirk (Steen, Tarasenko) – 39. Hoffman (Ryan, Karlsson), 46. Ryan (Turris), 63. Ryan (Stone, Wideman).
Střely na branku: St. Louis 11-14-13-0=38, Ottawa 13-7-11-1=32. Přesilovky: 1/3 – 2/3.
Brankáři: Elliott 29/32 – Hammond 36/38.
Hvězdy utkání: Ryan (OTT), Shattenkirk (STL), Karlsson (OTT).
Česká účast: Dmitrij Jaškin (7:04, 0, 2 střely, 0+0).

Colorado – Los Angeles 4:1 (0:0, 2:1, 2:0)

Branky a asistence: 27. Barrie (Duchene, Comeau), 33. Barrie (Martinsen), 42. Duchene (Barrie, Landeskog), 54. Iginla (Barrie, Comeau) – 32. Toffoli (Kopitar, Muzzin).
Střely na branku: Colorado 10-13-10=33, Los Angeles 7-8-16=31. Přesilovky: 3/5 – 1/5.
Brankáři: Varlamov 30/31 – Enroth 29/33.
Hvězdy utkání: Barrie, Iginla, Varlamov (všichni COL).
Česká účast: –

Edmonton – Carolina 1:0p (0:0, 0:0, 0:0 – 1:0)

Branky a asistence: 63. Sekera (Nugent-Hopkins, Eberle).
Střely na branku: Edmonton 6-8-8-5=27, Carolina 9-9-9-2=29. Přesilovky: 0/2 – 0/1.
Brankáři: Talbot 29/29 – Ward 26/27.
Hvězdy utkání: Talbot, Sekera (oba EDM), Ward (CAR).
Česká účast: – Andrej Nestrašil (17:02, 0, 0 střel, 0+0).

Vancouver – Arizona 2:3 (0:0, 1:2, 1:1)

Branky a asistence: 34. Horvat, 45. D. Sedin (H. Sedin, Tanev) – 27. Doan (Murphy, Richardson), 35. Dauphin (Rieder, Domingue), 42. Doan (Rieder, Vermette).
Střely na branku: Vancouver 12-15-10=37, Arizona 10-12-7=29. Přesilovky: 1/2 – 1/2.
Brankáři: Markström 26/29 – Domingue 35/37.
Hvězdy utkání: Doan (ARI), D. Sedin (VAN), Ekman-Larsson (ARI)
Česká účast: Radim Vrbata (17:52, -1, 1 střela, 0+0).