- Reklama -

Trotz pokořil významný milník

- Reklama -

Islanders se v pátek těšili z výhry 5:2 nad Winnipegem. Pro hlavního kouče Barryho Trotze byla radost dvojnásobná.

59letý Kanaďan se stal třetím koučem v historii NHL, který vyhrál svůj 900. zápas v kariéře. Před ním to dokázali jen Scotty Bowman a Joel Quenneville.

„Znamená to jen to, že jsem v této lize už dlouho. Měl jsem pod sebou několik dobrých hráčů a byli jsme schopni vyhrávat zápasy,“ uvedl Trotz po utkání.

- Reklama -

Trotz, který je ve své 23. sezóně v lize, dosáhl nejvíce výher na lavičce Nashvillu a to 557. Na lavičce Washingtonu zaznamenal 205 vítězství a na střídačce Isles 138 duelů.

Bowman je zatím jediným trenérem NHL, který pokořil v počtu výher čtyřcifernou metu. Historické pořadí vede s 1 244 výhrami.

- Reklama -
Daniel Reichel
Takřka revoluční dítě. Hokej sleduji od MS v Petrohradě, který byl předzvěstí legendárního pokřiku „Vítej, zlatý hattricku“. NHL mi učarovala svým důrazem na tradice, krásnými dresy a ledem, který nepřipomíná jeden velký reklamní banner. Jsem milovníkem hobitů, elfů, čarodějů a vůbec celé Středozemě, příležitostným běžcem a posluchačem kvalitní soundtrackové hudby. Své připomínky můžete psát na daniel.reichel@nhlnews.cz.

Související

- Reklama -

Poslední

- Reklama -

Neuniklo vám?

- Reklama -