- Reklama -

Tvrdá rána Rusku. Nesmí startovat na olympiádách ani na mistrovstvích světa

- Reklama -

Arbitráž vyloučila Rusko za opakovaná dopingová provinění z účasti na Hrách 2021, 2022 a mistrovství světa v příštích dvou letech.

Sportovní arbitrážní soud (CAS) v Lausanne zkrátil na polovinu čtyřletý trest od Světové antidopingové agentury (WADA), proti němuž se Rusko odvolalo.

Ruští sportovci budou moci nadále startovat jen v případě, že nebudou zapleteni do dopingových skandálů. Nebudou ale smět závodit pod svou vlajkou a v případě jejich vítězství nebude znít ruská hymna.

Tento trest Rusy automaticky vyřazuje také z pořádání příštího mistrovství světa v ledním hokeji, v rámci něhož mělo Rusko nahradit v pořadatelství Bělorusy.

- Reklama -

- Reklama -
Daniel Reichel
Takřka revoluční dítě. Hokej sleduji od MS v Petrohradě, který byl předzvěstí legendárního pokřiku „Vítej, zlatý hattricku“. NHL mi učarovala svým důrazem na tradice, krásnými dresy a ledem, který nepřipomíná jeden velký reklamní banner. Jsem milovníkem hobitů, elfů, čarodějů a vůbec celé Středozemě, příležitostným běžcem a posluchačem kvalitní soundtrackové hudby. Své připomínky můžete psát na daniel.reichel@nhlnews.cz.

Související

- Reklama -

Poslední

- Reklama -

Neuniklo vám?

- Reklama -