- Reklama -

VIDEO: Caps oslavili Ovečkinovu tisícovku a předali mu zlatou hokejku

- Reklama -

Významnou metu v této sezóně National Hockey League zdolal útočník Washingtonu Alexandr Ovečkin, který jako 84 hráč v historii zámořské ligy dosáhl hranice tisíc bodů. Podařilo se mu to 11. ledna v 880. zápase v základní části soutěže (soupeř Pittsburgh, 546+455). Moskevský rodák se navíc stal teprve 37. hokejistou, jenž toho dosáhl v barvách jednoho klubu.


Sledujte NHLnews také na Facebooku a Twitteru.


Slavnostní ceremoniál před nedělním duelem s Los Angeles Kings si Ovečkin vychutnal na ledě arény Verizon Center s manželkou Anastasijí (Šubská) i svými rodiči Michailem a Taťjanou. Památeční zlatou hokejku, kterou jubilanti s tisícovkou bodů v NHL dostávají, mu předal Ted Leonsis. Majitel Capitals byl oblečený v dresu s číslem 8 a jmenovkou Ovečkin na zádech.

- Reklama -
Martin Hrubý
Narozen v roce 1971. NHL sleduji od začátku 80. let, redaktorem od roku 2000. Spoluzakladatel webového serveru NHL.cz. Největší hokejový zážitek - návštěva zápasů NHL, v nichž nastoupilo dohromady osm členů slavné dynastie Edmontonu Oilers z osmdesátých let minulého století včetně Waynea Gretzkyho, Granta Fuhra, Glenna Andersona nebo Craiga MacTavishe, jenž jako vůbec poslední hráč v historii NHL hrál bez helmy.

Související

- Reklama -

Poslední

- Reklama -

Neuniklo vám?

- Reklama -