- Reklama -

Výměna tří týmů: Stěhuje se známý bek

- Reklama -

Toronto poslalo do Anaheimu volbu ve třetím kole draftu, aby získalo obránce Ilju Ljubuškina. Do výměny se zapojil i třetí tým.

Ducks si udrží 50 % hráčova cap-hitu, který činí 2,75 mil. dolarů. Carolina si ponechá dodatečných 25 % cap-hitu výměnou za volbu v šestém kole letošního draftu, které jí poslalo Toronto. To od Caroliny získává práva na útočníka Kirilla Slepeca.

Ljubuškin, který se v létě může stát nechráněným volným hráčem, bude nakonec zatěžovat platový rozpočet kanadského mančaftu jen sumou 687 500 dolarů.

29letý Rus odehrál v této sezóně 55 zápasů se ziskem čtyř asistencí.

- Reklama -

Ljubuškin má na kontě v NHL už 334 duelů s bilancí pěti branek a 38 přihrávek. V sedmi kláních play-off přidal asistencí.

Slepec má 24 let a draftován byl v roce 2019 ze 152. místa. Momentálně působí v KHL a v zámoří ještě nehrál.

- Reklama -
Daniel Reichel
Takřka revoluční dítě. Hokej sleduji od MS v Petrohradě, který byl předzvěstí legendárního pokřiku „Vítej, zlatý hattricku“. NHL mi učarovala svým důrazem na tradice, krásnými dresy a ledem, který nepřipomíná jeden velký reklamní banner. Jsem milovníkem hobitů, elfů, čarodějů a vůbec celé Středozemě, příležitostným běžcem a posluchačem kvalitní soundtrackové hudby. Své připomínky můžete psát na daniel.reichel@nhlnews.cz.

Související

- Reklama -

Poslední

- Reklama -

Neuniklo vám?

- Reklama -