Výsledky NHL z 11. března: Hemský s Fleischmannem si předali vizitky, Frolík a Gudas mezi hvězdami

Ve druhém utkání v řadě se Aleš Hemský prezentoval brankou a asistencí. Co se útočníkovi Dallasu podařilo v úterý proti Montrealu, zvládl i včera proti Chicagu. Rovněž Tomáš Fleischmann na opačné straně zaznamenal gól a nahrávku, ale radovat se mohl pouze jeden. Stars se po výhře 5:2 posunuli před svého včerejšího soupeře na čelo Centrální divize.
Zápas se právě přehoupl do druhé poloviny, když domácí hokejisté navýšili své vedení na čtyři branky a vyhnali Coreyho Crawforda na střídačku. Produktivní Jason Spezza (1+1) už se v té době mohl těšit z jubilejního 800. bodu v NHL. Následný gól Teuva Teräväinena, kterému přihrával Fleischmann, byl na dlouhý čas posledním zápisem.
Další učinil až Hemský v 56. minutě, když si povšiml, že chicagský Scott Darling opustil své brankoviště. O tři a půl minuty později provedl poslední korekci skóre Fleischmann po pohledné individuální akci napříč útočným pásmem.
Na Hvězdy dnes čeká další náročná bitva o vedení v divizi, přivítají druhé Bluesmany. Ti v pátek dosáhli stejného výsledku 5:2 v duelu s Anaheimem, jen průběh byl poněkud odlišný. K vítězství je nasměrovaly dvě slepené branky Joriho Lehteräho a Patrika Berglunda v úvodu třetího dějství, v závěru přidal dvě pojistky Vladimir Tarasenko.
Michael Frolík si v Calgary vysloužil zařazení mezi hvězdy večera, když v oslabení vypracoval jediný gól Plamenů v zápase s Arizonou. Novináři však museli ocenit především hosty z Arizony, kteří zvítězili 4:1. Rovněž Kojoti se v prostředním dějství prosadili při soupeřově přesilovce, to hlavní si ale nechali na závěrečnou třetinu.
Ve 44. minutě jim klapla vlastní početní výhoda, Antoine Vermette tečoval před brankou nahození Martina Hanzala. V posledních šesti minutách se dvakrát prosadil Brad Richardson. Do sestavy Flames se po zkrácení trestu vrátil obránce Dennis Wideman, na ledě strávil rovných osmnáct minut.
Hokejisté Philadelphie včera navlékli na šňůru třetí vítězný korálek, získali dvanáctý bod z posledních sedmi startů a drží se na dohled postupových příček Východní konference. Navíc se jim po dlouhých pěti letech podařilo konečně uspět v Amelia Areně v Tampě. Za výhru 3:1 se dostalo ocenění v podobě třetí hvězdy i českému obránci Radku Gudasovi, přestože nebodoval.
Letci využili dva přesilovky, i když v případě úvodní branky připsané Samu Gagnerovi si hráči Blesků dopravili kotouč do sítě sami. V poslední třetině dovolili domácím, kteří se snažili o zvrat, pouze pětkrát vystřelit na Stevea Masona. Ten nakonec inkasoval až tři minuty před sirénou po dorážce Briana Boylea, kterému sklepnul kotouč Ondřej Palát.
Pittsburghský Marc-Andre Fleury oslavil 350. vítězství v kariéře, povedlo se mu to jako čtvrtému nejrychlejšímu brankáři v historii NHL. Pod výsledek 3:2 s Columbusem se podepsal pětadvaceti zákroky.

Dallas – Chicago 5:2 (1:0, 3:1, 1:1)

Branky a asistence: 12. Spezza (Ja. Benn), 22. Roussel (Goligoski, Hemský), 26. Seguin (Spezza), 31. Ja. Benn (Eaves, Seguin), 56. Hemský (Oduya) – 34. Teräväinen (Fleischmann, Gustafsson), 60. Fleischmann (Weise, Hjalmarsson).
Střely na branku: Dallas 8-12-11=31, Chicago 6-11-6=23. Přesilovky: 2/6 – 0/5.
Brankáři: Lehtonen 21/23 – Crawford 16/20, Darling (od 30:42) 10/10.
Hvězdy utkání: Spezza, Roussel, Russell (všichni DAL).
Česká účast: Radek Faksa (15:12, +2, 1 střela, 0+0), Aleš Hemský (12:42, +2, 3 střely, 1+1) – Tomáš Fleischmann (13:11, 0, 1 střela, 1+1).

Calgary – Arizona 1:4 (0:0, 1:1, 0:3)

Branky a asistence: 21. Backlund (Frolík) – 36. Gordon (Martinook), 44. Vermette (Hanzal, Doan), 55. Richardson (Doan, Domi), 59. Richardson (Vermette).
Střely na branku: Calgary 8-8-9=25, Arizona 9-7-10=26. Přesilovky: 0/3 – 1/4.
Brankáři: Ortio 22/25 – Domingue 24/25.
Hvězdy utkání: Domingue, Doan (oba ARI), Frolík (CGY).
Česká účast: Michael Frolík (18:52, +1, 3 střely, 0+1), Jakub Nakládal (14:00, 0, 3 střely, 0+0) – Martin Hanzal (19:40, 0, 2 střely, 0+1), Zbyněk Michálek (16:10, +2, 1 střela, 0+0).

Tampa Bay – Philadelphia 1:3 (0:1, 0:2, 1:0)

Branky a asistence: 58. Boyle (Palát, Stralman) – 9. Gagner, 24. Read (MacDonald, Couturier), 58. Schenn (Simmonds, Manning).
Střely na branku: Tampa Bay 7-7-5=19, Philadelphia 6-9-7=22. Přesilovky: 0/1 – 2/3.
Brankáři: Bishop 19/22 – Mason 18/19.
Hvězdy utkání: Schenn, Mason, Gudas (všichni PHI).
Česká účast: Ondřej Palát (21:41, +1, 2 střely, 0+0), Andrej Šustr (16:28, 0, 1 střela, 0+0) – Radko Gudas (19:32, +1, 5 střel, 0+0), Michal Neuvirth.

St. Louis – Anaheim 5:2 (0:0, 1:1, 4:1)

Branky a asistence: 37. Stastny (Gunnarsson, Fabbri), 42. Lehterä (Schwartz, Tarasenko), 43. Berglund, 58. Tarasenko, 59. Tarasenko – 26. Getzlaf (Kesler, Rakell), 56. Rakell.
Střely na branku: St. Louis 12-5-6=23, Anaheim 9-8-12=28. Přesilovky: 0/3 – 1/3.
Brankáři: Allen 26/28 – Andersen 18/22.
Hvězdy utkání: Tarasenko, Allen, Gunnarsson (všichni STL).
Česká účast: Dmitrij Jaškin (10:51, +1, 1 střela, 0+0).

Columbus – Pittsburgh 2:3 (1:1, 1:2, 0:0)

Branky a asistence: 6. Campbell (Boll, Bourque), 23. Atkinson (Murray, Campbell) – 15. Letang (Malkin, Kessel), 21. Kunitz (Hörnqvist, Crosby), 25. Hagelin (Malkin, Kessel).
Střely na branku: Columbus 8-9-10=27, Pittsburgh 10-15-6=31. Přesilovky: 0/2 – 1/3.
Brankáři: Bobrovskij 28/31 – Fleury 25/27.
Hvězdy utkání: Hagelin (PIT), Campbell (CBJ), Letang (PIT).