Výsledky NHL z 3. května: Tampa zdolala Ostrovany v prodloužení a ujala se vedení v sérii, blíž k postupu má také St. Louis. Nashville slaví první výhru nad San Jose

Hokejisté Tampy Bay zvítězili v třetím utkání druhého kola play off NHL na ledě NY Islanders 5:4 v prodloužení a ujali se vedení v sérii 2:1. V základní hrací době přitom byli blíže k vítězství domácí, kteří ve třetí třetině dvakrát vedli 3:2 a 4:3. Pouhých 39 sekund před koncem však při power play vyrovnal Nikita Kučerov a ve třetí minutě nastavení dokonal obrat Brian Boyle, který byl vyhlášen první hvězdou večera.
Vydařený zápas odehrál švédský obránce Victor Hedman, který si vylepšil osobní statistiky o tři kanadské body (1+2). Gólem a asistencí přispěl k úspěchu Lightning Ryan Callahan, dvěma asistencemi se zviditelnili Valtteri Filppula a Alex Killorn. Do sestavy Islanders se po dvou vynechaných zápasech vrátil Josh Bailey (zranění v horní části těla) a hned dal o sobě vědět dvěma zásahy do černého.
Výhodu domácího prostředí využili v úterý hokejisté St. Louis a Nashvillu. Blues uštědřili šestibrankový debakl Dallasu. Největší měrou se o něj zasloužili David Backes, Alexander Steen (oba 2+0), Vladimír Tarasenko (1+2) a Troy Brouwer (1+1). Zezadu vše spolehlivě jistil Brian Elliott, který kryl 25 z 26 střel. Vyzrál na něj pouze Colton Sceviour, jenž v 5. minutě otevřel skóre utkání. V brankovišti Stars dostal přednost Antti Niemi, ale po třetí inkasované brance ho v úvodu druhé části hry vystřídal Kari Lehtonen.
Po dvou porážkách na hřišti soupeře zabrali hráči Nashvillu. Predátoři porazili San Jose 4:1 a snížili stav série na 1:2. Vstup do utkání vyšel lépe Žralokům, v čase 13:13 se prosadil Patrick Marleau, asistenci si připsal Tomáš Hertl. Byla to ale jediná akce zápasu, při které se Žralokům podařilo dopravit puk za záda Pekky Rinneho. Finský gólman předvedl 25 bezchybných zákroků a získal ocenění pro nejlepšího hráče utkání. Sharks nabídli soupeři pět přesilovek a dvě z nich nedokázali ubránit. Tu první využil James Neal, který ve 26. minutě vyrovnal na 1:1. Martina Jonese potom překonali také Shea Weber (1+1), Colin Wilson a Filip Forsberg.

NY Islanders – Tampa Bay 4:5pp (1:1, 1:1, 2:2 – 0:1) – stav série 1:2

Branky a asistence: 7:55 Josh Bailey (Nikolaj Kuljomin, Travis Hamonic), 34:50 Nick Leddy (Cal Clutterbuck, Casey Cizikas), 42:27 Josh Bailey (Thomas Hickey, Shane Prince), 51:23 Cal Clutterbuck (Casey Cizikas) – 19:47 Ryan Callahan (Alex Killorn, Valtteri Filppula), 28:10 Victor Hedman (Tyler Johnson), 43:25 Vladislav Namestnikov (Valtteri Filppula, Alex Killorn), 59:21 Nikita Kučerov (Jonathan Drouin, Victor Hedman), 62:48 Brian Boyle (Victor Hedman, Ryan Callahan).
Střely na branku: NY Islanders 17-12-10-0=39, Tampa Bay 9-17-12-3=41. Přesilovky: 1/4 – 1/4. Diváci: 15795.
Brankáři: T. Greiss 41/36 – B. Bishop 39/35.
Hvězdy utkání: Brian Boyle, Victor Hedman (oba TBL), Josh Bailey (NYI).
Česká účast: Marek Židlický (15:07, 0, 0 střel, 0+0) – Andrej Šustr (19:19, -1, 0 střel, 0+0), Ondřej Palát (20:04, 0, 4 střely, 0+0).

Nashville – San Jose 4:1 (0:1, 2:0, 2:0) – stav série 1:2

Branky a asistence: 25:11 James Neal (Mattias Ekholm, Ryan Johansen), 34:44 Shea Weber, 46:55 Colin Wilson (Ryan Ellis, Mike Fisher), 55:49 Filip Forsberg (Roman Josi, Shea Weber) – 13:13 Patrick Marleau (Tomáš Hertl, Marc-Edouard Vlasic).
Střely na branku: Nashville 7-6-12=25, San Jose 9-9-9=27. Přesilovky: 2/5 – 0/4. Diváci: 17163.
Brankáři: P. Rinne 27/26 – M. Jones 25/21.
Hvězdy utkání: Pekka Rinne, Shea Weber, James Neal (všichni NSH).
Česká účast: – Roman Polák (17:36, -1, 2 střely, 0+0), Tomáš Hertl (15:11, 0, 4 střely, 0+1).

St. Louis – Dallas 6:1 (2:1, 3:0, 1:0) – stav série 2:1

Branky a asistence: 5:41 Alexander Steen (Paul Stastny, Troy Brouwer), 16:10 David Backes (Kevin Shattenkirk, Vladimír Tarasenko), 22:34 Troy Brouwer (Jay Bouwmeester, Alex Pietrangelo), 23:50 Vladimír Tarasenko (Patrik Berglund, Robby Fabbri), 38:03 Alexander Steen (Vladimír Tarasenko, Jaden Schwartz), 58:06 David Backes (Carl Gunnarsson) – 4:44 Colton Sceviour (Jason Spezza, Johnny Oduya).
Střely na branku: St. Louis 10-16-13=39, Dallas 9-10-7=26. Přesilovky: 2/7 – 0/4. Diváci: 19323.
Brankáři: B. Elliott 26/25 – A. Niemi 12/9, K. Lehtonen (od 22:34) 27/24 .
Hvězdy utkání: Alexander Steen, Vladimír Tarasenko, David Backes (všichni STL).
Česká účast: – Aleš Hemský (15:42, -2, 1 střela, 0+0), Radek Faksa (14:47, -1, 2 střely, 0+0).