Burns vyrovnal klubový rekord Sharks. Krejčího dva body Bostonu nepomohly

Brent Burns vylepšuje svou už teď vynikající sezónu. Elitní obránce San Jose přispěl gólem a asistencí ke zdolání Bostonu v poměru 3:2. Burns vstřelil ve 32. minutě vyrovnávací gól na 2:2, v závěrečné třetině se podílel na vítězné brance Joonase Donskoie. Za poražené byl u obou vstřelených branek David Krejčí, který si připsal také gól a asistenci.
„Ten chlap je neuvěřitelný,“ řekl na adresu Burnse centr Sharks Joe Thornton. „Umí hrát ve všech situacích. Když je na ledě, cítíte, že se může něco přihodit v každém střídání. Jak ohromný má letos rok. Právě teď hraje skvělý hokej.“

Burns vstřelil v úterý 26. gól a připsal si 64. bod, čímž vyrovnal klubový rekord mezi obránci, který držel Sandis Ozolinš od sezóny 1993-94. Jelikož do konce základní části zbývá Žralokům stále odehrát třináct utkání, může Burns reálně překonat i metu 30 branek a vyrovnat se tak Mikeu Greenovi, jenž tuto hranici překonal od sezóny 1992-93 jako zatím jediný zadák.
Nejlepší obránci NHL mají letos jasného lídra. Erik Karlsson z Ottawy patří se 73 body dokonce mezi nejproduktivnější hráče celé soutěže. Brent Burns pak s přehledem okupuje mezi beky druhou příčku. Aktuálně má 64 bodů (26+38) a na Karlssona ztrácí 9 bodů. Na třetího Johna Klingberga (53) z Dallasu však má slušný náskok 11 bodů.
„Nebudu vám lhát, je to docela příjemná pocta,“ řekl vousatý hokejista San Jose. „Myslím, že to hlavně znamená, že hraju s výbornými hráči. Podílím se na spoustě krásných akcí svých spoluhráčů.“
Boston držel s domácími krok hlavně v první třetině, po které vedl 2:1. První branku vstřelil David Krejčí, jenž dorazil ránu Davida Pastrňáka. U další Krejčí asistoval Loui Erikssonovi, jehož při ve hře v oslabení pěknou zadovkou vyslal do brejku.
„Myslím, že tenhle zápas se mohl odvíjet úplně jinak. Oni měli šance, my měli nějaké šance. Oni byli chvílemi nedbalí v defenzivě a my dělali to samé. Mohlo se to odvíjet jinak, hlavně druhá třetině nebyla z naší strany nejpovedenější.“
Ponaučení pro příště zní podle Krejčího, že je třeba hrát celých šedesát minut. „Je špatné, že jsme dnes nezískali oba body, nicméně měli bychom se z toho poučit. Musíme hrát celých šedesát minut a nejen první a třetí třetiny. Doufejme, že se z chyb poučíme a příště budeme lepší.“