Chiarelli se chystá na megatrejd, oběť může být veliká

Přidal  Daniel Reichel   do  , ,      17. 1. 2019 10:20    Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Chiarelli se chystá na megatrejd, oběť může být veliká  

Fanshop týmu

Fanoušci Oilers se mají očividně na co „těšit“.

Přestože se Edmonton momentálně nachází mimo pozice zaručující postup do bojů o Stanley Cup, půjde generální manažer Peter Chiarelli do závěru aktuální sezóny s plnou vervou. A to i za cenu velkých ztrát do budoucna.

Podle informací Elliotta Friedmana ze stanice Sportsnet je totiž Chiarelli ochoten ve snaze najít špičkového forvarda obětovat i volbu v prvním kole draftu.

Již v prosinci prohlásil výkonný ředitel Oilers Bob Nicholson, že Chiarelli bude mít místo jisté pouze za předpokladu, že s týmem postoupí do play-off. Tvůrci zlatého úspěchu Bruins v roce 2011 tak půjde v následujících měsících doslova o živobytí.

Hlad po elitním útočníkovi navazuje na předchozí edmontonské trejdy. Olejáři podepřeli své obranné řady dvěma separátními výměnami 30. prosince, když získali Brandona Manninga a Alexe Petrovice (čtěte ZDE). Jejich modrá lajna slušně nabobtná také po návratu Oscara Klefboma a Andreje Sekery, které trápí dlouhodobé zdravotní problémy.

Útok albertského celku se ale trápí. Mimo Connora McDavida, Leona Draisaitla, Ryana Nugent-Hopkinse a Alexe Chiassona je produktivita jeho forvardů mizivá.

Podaří se Chiarellimu konečně kapitální úlovek?Takřka revoluční dítě. Hokej sleduji od MS v Petrohradě, který byl předzvěstí legendárního pokřiku „Vítej, zlatý hattricku“. NHL mi učarovala svým důrazem na tradice, krásnými dresy a ledem, který nepřipomíná jeden velký reklamní banner. Jsem milovníkem hobitů, elfů, čarodějů a vůbec celé Středozemě, příležitostným běžcem a posluchačem kvalitní soundtrackové hudby.Své připomínky můžete psát na daniel.reichel@nhlnews.cz.