Golden Knights suspendovali vzpurného Šipačova

Přidal  Daniel Reichel   do  , ,      29. 10. 2017 21:07    Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Golden Knights suspendovali vzpurného Šipačova  

Nejmladší klub NHL se potýká s manýry vzdorovitého Evropana.

Útočník Vadim Šipačov byl tento týden klubem Golden Knights odeslán na farmu do Chicaga, kde měl v sobotu odehrát utkání za tamní celek AHL Wolves. Třicetiletý Rus si však pokyny klubu, s nímž v květnu podepsal dvouletý kontrakt, vyložil po svém a místo hokejového zápasu dal přednost své rodině ve Vegas.

Generální manažer záložního týmu Wendell Young s Šipačovem pro sobotní klání počítal, dvě hodiny před úvodním hvizdem však už nebyla bývalá hvězda KHL k zastižení. Později vyšlo najevo, že se vrátil do Nevady za svou ženou a dcerami.

Svého zaměstnavatele Šipačov podle všeho o svém kroku neinformoval.

V neděli pak reportér kanadské stanice Sportsnet Eric Engels oznámil, že Knights Šipačova za jeho chování suspendovali. Pokud mu tedy jeho agent Petr Svoboda nenajde v zámoří nové angažmá, lze očekávat jeho návrat do Ruska.

Rodák z Čerepovce strávil devět ročníků v KHL, v níž zažil kariérní maximum v sezóně 2016-2017 (26+50). V NHL letos Šipačov odehrál tři zápasy. V prvním vstřelil gól, ve zbylých dvou nebodoval.

Takřka revoluční dítě. Hokej sleduji od MS v Petrohradě, který byl předzvěstí legendárního pokřiku „Vítej, zlatý hattricku“. NHL mi učarovala svým důrazem na tradice, krásnými dresy a ledem, který nepřipomíná jeden velký reklamní banner. Jsem milovníkem hobitů, elfů, čarodějů a vůbec celé Středozemě, příležitostným běžcem a posluchačem kvalitní soundtrackové hudby.Své připomínky můžete psát na daniel.reichel@nhlnews.cz.