Hudler přihrál na dvě branky. Češi bodovali ve všech zápasech

Tři zápasy, tři produktivní Češi – tak jednoduchou rovnici nabídl středeční program NHL. Bodů však naši krajánci získali ještě o něco víc.
Postaral se o to Jiří Hudler, který dvěma nahrávkami přispěl k výhře Calgary 4:1 nad Carolinou. Ve 33. minutě spolu se Seanem Monahanem poněkud klopotně dopravili kotouč před soupeřovu svatyni, kde ho dorazil Johnny Gaudreau. O deset minut později už stejná trojice předvedla pohlednější akci, na jejímž konci byl pro změnu Monahan.
Lídr elitní formace Plamenů, který v posledních čtrnácti utkáních bodoval pouze třikrát, byl u všech domácích gólů a čtyřmi body za večer si vytvořil nový osobní rekord. V sestavě Flames nahradil obránce Dennise Widemana distancovaného za faul na rozhodčího Ladislav Šmíd, Jakub Nakládal zůstal pouze na tribuně.
Ondřej Palát při svém 200. startu v NHL přihrál na závěrečný gól zápasu mezi Tampou a Detroitem. Když ve 44. minutě po pasu frýdeckomísteckého rodáka od zadního mantinelu Nikita Kučerov překonal během přesilovky Petra Mrázka, stanovil tím skóre na 3:1. Lightning uspěli podeváté z posledních deseti pokusů a odpoutali se od včerejšího protivníka na druhém místě Atlantické divize.
Pro brankáře Blesků Bena Bishopa to byla jubilejní 100. výhra v základní části. Jeho protějšek Petr Mrázek naopak po sedmi vítězstvích z cizích kluzišť v řadě odjížděl z ledu se svěšenou hlavou, dvacet zákroků nestačilo.
Nepříliš radostný byl také návrat Tomáše Plekance a jeho montrealských parťáků do kabin. Český veterán sice v utkání s Buffalem asistoval u Galchenyukovy branky, ale Habs překonali Eddieho Läcka celkově pouze dvakrát, což byla polovička produkce Sabres. Těm vyšla především třetí třetina.
Vstupovali do ní s jednogólovým mankem, ale to vymazal po osmi minutách Jamie McGinn. Ostatní jména na střelecké listině hostů už nebyla tak obvyklá – Marcus Foligno se trefil v sezóně počtvrté, Johan Larsson teprve podruhé. Sabres jsou sice v tabulce své skupiny předposlední, ale montrealští hokejisté, kteří jsou o šest bodů před nimi, spokojeností nezáří. Prohráli počtvrté v řadě.

Calgary – Carolina 4:1 (1:1, 2:0, 1:0)

Branky a asistence: 11. Hamilton (Monahan, Giordano), 32. Giordano (Monahan, Hamilton), 33. Gaudreau (Monahan, Hudler), 43. Monahan (Gaudreau, Hudler) – 11. Lindholm (Skinner, Rask).
Střely na branku: Calgary 11-9-4=24, Carolina 8-6-15=29. Přesilovky: 2/4 – 0/5.
Brankáři: Rämö 28/29 – Läck 20/24.
Hvězdy utkání: Monahan, Giordano, Gaudreau (všichni CGY).
Česká účast: Michael Frolík (17:07, 0, 5 střel, 0+0), Jiří Hudler (17:08, +2, 1 střely, 0+2), Ladislav Šmíd (15:09, +1, 0 střel, 0+0) – Andrej Nestrašil (16:58, 0, 2 střely, 0+0).

Tampa Bay – Detroit 3:1 (0:0, 2:1, 1:0)

Branky a asistence: 22. Brown (Coburn), 27. Johnson (Kučerov, Hedman), 44. Kučerov (Palát) – 26. Nyquist (Tatar, Quincey).
Střely na branku: Tampa Bay 4-15-4=23, Detroit 10-8-7=25. Přesilovky: 2/3 – 0/2.
Brankáři: Bishop 24/25 – Mrázek 20/23.
Hvězdy utkání: Kučerov, Johnson, Bishop (všichni TBL).
Česká účast: Ondřej Palát (18:22, -1, 1 střela, 0+1), Andrej Šustr (17:48, 0, 1 střela, 0+0) – Petr Mrázek.

Montreal – Buffalo 2:4 (0:1, 2:0, 0:3)

Branky a asistence: 24. Weise (Pacioretty, Subban), 32. Galcheynuk (Plekanec) – 6. Foligno (Girgensons, Franson), 48. McGinn (Ristolainen, Eichel), 52. Larsson (McCabe, Franson), 60. Gionta (O’Reilly).
Střely na branku: Montreal 12-9-14=35, Buffalo 11-10-11=32. Přesilovky: 1/2 – 1/3.
Brankáři: Condon 28/31 – Lehner 33/35.
Hvězdy utkání: McGinn (BUF), Galchenyuk (MTL), Lehner (BUF).
Česká účast: Tomáš Fleischmann (15:13, 0, 1 střela, 0+0), Tomáš Plekanec (16:03, 0, 4 střely, 0+1).