MS juniorů: Do all-star týmu se probojoval i jeden Čech

Přidal  Daniel Reichel   do  , ,      6. 1. 2018 21:32     Komentáře nejsou povolené u textu s názvem MS juniorů: Do all-star týmu se probojoval i jeden Čech  

Americký forvard Casey Mittelstadt nezískal na juniorském šampionátu medaili, jakou si přál, jeho práce pro výběr USA byla ale náležitě oceněna. Za svůj celkový výkon byl novináři zvolen nejužitečnějším hráčem turnaje.

Devatenáctiletý prospekt Buffala Sabres zakončil šampionát se čtyřmi góly a sedmi asistencemi. Direktoriát turnaje jej také určil jako nejlepšího útočníka a byl taktéž jmenován do all-star týmu.

Embed from Getty Images

Ocenění direktoriátu turnaje:

nejlepší gólman: Filip Gustavsson (Švédsko),

nejlepší obránce: Rasmus Dahlin (Švédsko),

nejlepší útočník: Casey Mittelstadt (USA).

All-Star tým:

gólman: Filip Gustavsson (Švédsko),

obránce: Rasmus Dahlin (Švédsko),

obránce: Cale Makar (Kanada),

útočník: Casey Mittelstadt (USA),

útočník: Filip Zadina (Česká republika),

útočník: Kieffer Bellows (USA).

Jediným českým zástupcem ve výběru je osmnáctiletý útočník Filip Zadina (na turnaji 7+1), který podobně jako švédský bek Rasmus Dahlin zatím nebyl draftován.

Embed from Getty Images

Autor  

Takřka revoluční dítě. Hokej sleduji od MS v Petrohradě, který byl předzvěstí legendárního pokřiku „Vítej, zlatý hattricku“. NHL mi učarovala svým důrazem na tradice, krásnými dresy a ledem, který nepřipomíná jeden velký reklamní banner. Jsem milovníkem hobitů, elfů, čarodějů a vůbec celé Středozemě, příležitostným běžcem a posluchačem kvalitní soundtrackové hudby. Své připomínky můžete psát na daniel.reichel@nhlnews.cz.