MS v hokeji 2018: Výsledky, konečné pořadí, individuální ocenění

Přidal  Daniel Reichel   do  , ,      21. 5. 2018 0:01    Komentář  

Mistrovství v ledním hokeji 2018 hostila ve dnech 4. – 20. května dánská města Kodaň a Herning. 

Šampionátu se zúčastnilo 16 zemí, které byly rozděleny do dvou skupin. V každé z nich bylo osm celků, přičemž čtyři nejúspěšnější z obou skupin postoupily do čtvrtfinále. Poslední tým z každé skupiny naopak sestoupil z elitní kategorie.

Zápasy skupiny A se odehrály v Kodani v Royal Areně s kapacitou 12 500 diváků. Kromě 28 duelů základní části se konaly v hale dva čtvrtfinálové souboje, obě semifinále a také finále i zápas o třetí místo. 

Dějištěm klání skupiny B a dvou čtvrtfinále byla Jyske Bank Boxen v Herningu s kapacitou 11 000 diváků. V této menší aréně hrály své zápasy i domácí hokejisté.

Složení základních skupin MS v hokeji 2018 v Dánsku:

A-skupina (Kodaň): Rusko, Švédsko, Česko, Švýcarsko, Bělorusko, Slovensko, Francie, Rakousko.

B-skupina (Herning): Kanada, Finsko, USA, Německo, Norsko, Lotyšsko, Dánsko, Jižní Korea.

Skupina A v Kodani:

pátek 4. 5. Rusko – Francie 7:0

pátek 4. 5. Švédsko – Bělorusko 5:0

sobota 5. 5. Švýcarsko – Rakousko 3:2pp

sobota 5. 5. Francie – Bělorusko 6:2

sobota 5. 5. Česko – Slovensko 3:2pp

neděle 6. 5. Rakousko – Rusko 0:7

neděle 6. 5. Švédsko – Česko 3:2

neděle 6. 5. Švýcarsko – Slovensko 2:0

pondělí 7. 5. Bělorusko – Rusko 0:6

pondělí 7. 5. Švédsko – Francie 4:0

úterý 8. 5. Rakousko – Slovensko 2:4

úterý 8. 5. Česko – Švýcarsko 5:4sn

středa 9. 5. Švýcarsko – Bělorusko 5:2

středa 9. 5. Švédsko – Rakousko 7:0

čtvrtek 10. 5. Slovensko – Francie 3:1

čtvrtek 10. 5. Česko – Rusko 4:3pp

pátek 11. 5. Francie – Rakousko 5:2

pátek 11. 5. Bělorusko – Česko 0:3

sobota 12. 5. Slovensko – Švédsko 3:4pp

sobota 12. 5. Rakousko – Bělorusko 4:0

sobota 12. 5. Rusko – Švýcarsko 4:3

neděle 13. 5. Francie – Česko 0:6

neděle 13. 5. Švýcarsko – Švédsko 3:5

pondělí 14. 5. Rusko – Slovensko 4:0

pondělí 14. 5. Česko – Rakousko 4:3

úterý 15. 5. Švýcarsko – Francie 5:1

úterý 15. 5. Bělorusko – Slovensko 4:7

úterý 15. 5. Rusko – Švédsko 1:3

Konečné pořadí skupiny A:

ZVVPPPPSkóreBody
1.Švédsko7610031:920
2.Rusko7501132:1016
3.Česko7330127:1515
4.Švýcarsko7311225:1912
5.Slovensko7302219:2011
6.Francie7200513:296
7.Rakousko7101513:304
8.Bělorusko700078:360

Skupina B v Herningu:

pátek 4. 5. USA – Kanada 5:4sn

pátek 4. 5. Německo – Dánsko 2:3sn

sobota 5. 5. Norsko – Lotyšsko 2:3pp

sobota 5. 5. Finsko – Jižní Korea 8:1

sobota 5. 5. Dánsko – USA 0:4

neděle 6. 5. Jižní Korea – Kanada 0:10

neděle 6. 5. Německo – Norsko 4:5sn

neděle 6. 5. Lotyšsko – Finsko 1:8

pondělí 7. 5. USA – Německo 3:0

pondělí 7. 5. Kanada – Dánsko 7:1

úterý 8. 5. Jižní Korea – Lotyšsko 0:5

úterý 8. 5. Finsko – Norsko 7:0

středa 9. 5. Německo – Jižní Korea 6:1

středa 9. 5. Finsko – Dánsko 2:3

čtvrtek 10. 5. USA – Lotyšsko 3:2pp

čtvrtek 10. 5. Norsko – Kanada 0:5

pátek 11. 5. Dánsko – Norsko 3:0

pátek 11. 5. USA – Jižní Korea 13:1

sobota 12. 5. Lotyšsko – Německo 3:1

sobota 12. 5. Dánsko – Jižní Korea 3:1

sobota 12. 5. Kanada – Finsko 1:5

neděle 13. 5. Norsko – USA 3:9

neděle 13. 5. Německo – Finsko 3:2pp

pondělí 14. 5. Jižní Korea – Norsko 0:3

pondělí 14. 5. Kanada – Lotyšsko 2:1pp

úterý 15. 5. Finsko – USA 6:2

úterý 15. 5. Kanada – Německo 3:0

úterý 15. 5. Lotyšsko – Dánsko 1:0

Konečné pořadí skupiny B:

ZVVPPPPSkóreBody
1.Finsko7501138:1116
2.USA7420139:1616
3.Kanada7411132:1215
4.Lotyšsko7312116:1613
5.Dánsko7310313:1711
6.Německo7112316:207
7.Norsko7111413:316
8.Jižní Korea700074:480

Play-off:

Čtvrtfinále:

čtvrtek 17.5. Rusko – Kanada 4:5pp

čtvrtek 17.5. USA – Česko 3:2

čtvrtek 17.5. Švédsko – Lotyšsko 3:2

čtvrtek 17.5. Finsko – Švýcarsko 2:3

Semifinále:

sobota 19.5. USA – Švédsko 6:0

sobota 19.5.  Kanada – Švýcarsko 2:3

Boj o bronz:

neděle 20.5. USA – Kanada 4:1

Finále:

neděle 20.5. Švédsko – Švýcarsko 3:2sn

Konečné pořadí šampionátu:

1.Švédsko, 2. Švýcarsko, 3. USA,

4. Kanada, 5. Finsko, 6. Rusko, 7. Česko, 8. Lotyšsko, 9. Slovensko, 10. Dánsko, 11. Německo, 12. Francie, 13. Norsko, 14. Rakousko, 15. Bělorusko, 16. Korea.

Sestupují Bělorusko a Korea, které příští rok při šampionátu na Slovensku (Bratislava a Košice) nahradí Velká Británie s Itálií.

Individuální ocenění:

Nejlepší hráči MS na jednotlivých postech (podle direktoriátu turnaje):

Brankář: Frederik Andersen (Dánsko).
Obránce: John Klingberg (Švédsko).
Útočník: Sebastian Aho (Finsko).

Nejužitečnější hráč turnaje (podle akreditovaných novinářů): Patrick Kane (USA).

All Star tým (podle akreditovaných novinářů): Anders Nilsson – Adam Larsson, Oliver Ekman-Larsson – Rickard Rakell (všichni Švédsko), Patrick Kane (USA), Sebastian Aho (Finsko).

Titulní foto: Icon Sportswire

Štítky

Takřka revoluční dítě. Hokej sleduji od MS v Petrohradě, který byl předzvěstí legendárního pokřiku „Vítej, zlatý hattricku“. NHL mi učarovala svým důrazem na tradice, krásnými dresy a ledem, který nepřipomíná jeden velký reklamní banner. Jsem milovníkem hobitů, elfů, čarodějů a vůbec celé Středozemě, příležitostným běžcem a posluchačem kvalitní soundtrackové hudby.Své připomínky můžete psát na daniel.reichel@nhlnews.cz.