Namlsaný Kovalčuk: Teď chci vyhrát Stanley Cup

Přidal  Daniel Reichel   do  , , , ,      26. 2. 2018 9:41     Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Namlsaný Kovalčuk: Teď chci vyhrát Stanley Cup  

Ilja Kovalčuk zažívá jedny z nejlepších momentů své sportovní kariéry. Po zisku zlaté medaile z olympijských her však nechce usnout na vavřínech a vytyčil si další smělý cíl.

Čtyřiatřicetiletý útočník v neděli potvrdil, že se chce příští sezónu vrátit do NHL.

„Pokusím se vyhrát Stanley Cup,“ cituje jeho odvážná slova webový portál deníku Sport-Express.

Vzhledem k dobrovolnému a v médiích hodně propíranému zrušení smlouvy a odchodu z New Jersey v roce 2013 musel podle regulí soutěže dostat zelenou od všech klubů NHL nebo počkat až na sezónu 2018-2019.

Odchovanec Spartaku Moskva podepsal v roce 2010 s Devils lukrativní patnáctiletou smlouvu s platem sto milionů dolarů, ale už po třech letech doslova šokoval hokejový svět, když se rozhodl své angažmá v New Jersey ukončit a vrátit se do Ruska, kde se obratem dohodl s Petrohradem.

Nyní se chce inspirovat svým kolegou ze sborné Pavlem Dacjukem a zařadit se po jeho boku do elitního Triple Gold Clubu. Dvojnásobný mistr světa z let 2008 a 2009 tak má o motivaci postaráno.Podle ruského novináře Slavy Malamuda je už Kovalčuk smířen i s méně výhodným kontraktem. „Upřednostňuje zisk Stanley Cupu před penězi,“ napsal žurnalista na svém twitterovém účtu.

Vzhledem ke Kovalčukovým úspěchům v KHL a formě pod pěti kruhy není pochyb o tom, že se několik zájemců v Severní Americe najde. Nestárnoucí kanonýr si v Koreji během šesti zápasů připsal sedm bodů (5+2) a v hlasování akreditovaných novinářů byl zvolen nejužitečnějším hráčem turnaje.

Titulní foto: Icon Sportswire

Autor  

Takřka revoluční dítě. Hokej sleduji od MS v Petrohradě, který byl předzvěstí legendárního pokřiku „Vítej, zlatý hattricku“. NHL mi učarovala svým důrazem na tradice, krásnými dresy a ledem, který nepřipomíná jeden velký reklamní banner. Jsem milovníkem hobitů, elfů, čarodějů a vůbec celé Středozemě, příležitostným běžcem a posluchačem kvalitní soundtrackové hudby. Své připomínky můžete psát na daniel.reichel@nhlnews.cz.