Největší hvězda letošního draftu je v chomoutu

Přidal  Daniel Reichel   do  , ,      9. 7. 2018 19:26     Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Největší hvězda letošního draftu je v chomoutu  

Fanshop týmu

Nejvýše draftovaný hráč letošního roku Rasmus Dahlin má svou první smlouvu v NHL. Buffalo podepsalo se švédským obráncem tříletý vstupní kontrakt s průměrným ročním platem 925 tisíc dolarů.

Dahlin působil v uplynulé sezóně ve švédské nejvyšší soutěži, v níž za Frölundu odehrál 41 zápasů s bilancí sedmi gólů a 13 asistencí. K tomu také reprezentoval Švédsko na mistrovství světa juniorů, kde získal stříbro a ocenění pro nejlepšího zadáka turnaje.

Z obránců byl poslední draftovou jedničkou Aaron Ekblad, kterého si vybrala Florida v roce 2014. Z Evropanů pak Čech Roman Hamrlík, jehož si na přehlídce talentů zvolila z první pozice v roce 1992 Tampa Bay.

Podle zámořských pozorovatelů se Sabres pokusí Dahlina co nejdříve zapracovat do sestavy, kde by doplňoval současnou defenzivní oporu Fina Rasmuse Ristolainena.

Autor  

Takřka revoluční dítě. Hokej sleduji od MS v Petrohradě, který byl předzvěstí legendárního pokřiku „Vítej, zlatý hattricku“. NHL mi učarovala svým důrazem na tradice, krásnými dresy a ledem, který nepřipomíná jeden velký reklamní banner. Jsem milovníkem hobitů, elfů, čarodějů a vůbec celé Středozemě, příležitostným běžcem a posluchačem kvalitní soundtrackové hudby. Své připomínky můžete psát na daniel.reichel@nhlnews.cz.