Oilers podepsali Němce Kahuna

Přidal  Lukáš Zitka   do  , ,      2. 11. 2020 20:05     Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Oilers podepsali Němce Kahuna  

Fanshop týmu

Edmonton Oilers přidali na svoji soupisku rodáka z Plané v Česku, který má však německý pas, Dominika Kahuna. Pětadvacetiletý forvard působil naposledy v Buffalu.

Německý rodák na sebe upozornil několika povedenými sezonami v dresu Red Bull Mnichov a skvěle se předvedl i na Olympijských hrách v Jižní Koreji v roce 2018.

Pro sezonu 2018-2019 si jej tak pojistili Chicago Blackhawks, v jejichž dresu nasbíral 37 bodů po absolvování plné porce utkání v základní části. Uplynulou sezonu začal v Pittsburghu, v jejím průběhu se ale přestěhoval do Buffala.

Nyní si vyzkouší už čtvrtý domácí led v NHL, když podepsal jednoletý kontrakt s Oilers na 975 tisíc dolarů.

Autor  

Žurnalistiku se střídavými úspěchy studoval v Brně a poté v Praze. S novinařinou začínal v redakci Pardubického deníku, později strávil rok ve službách jednoho hokejového serveru. Následně na dva roky zakotvil v Evropském vydavatelství, kde však psal především o politice. Pak úplně změnil pracovní zaměření, aby se loni na podzim vrátil v plné síle do světa sportovní žurnalistiky v barvách časopisu Svět sportu a nově též serveru nhlnews.cz. Dlouhodobě sleduje především výkony hráčů Anaheimu Ducks a Detroitu Red Wings, mezi nejoblíbenější hráče řadí Pavla Dacjuka, Henrika Zetterberga, Teemu Selänne a Paula Kariyu. Kontakt na autora: lukas.zitka@nhlnews.cz