Peprná premiéra. Souboj Penguins a Capitals bude stát za to

Přidal  Lukáš Zitka   do  ,      12. 3. 2019 19:37     Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Peprná premiéra. Souboj Penguins a Capitals bude stát za to  

Fanshop týmuCarla Hagelina si letos týmy předávají jak horký brambor. Ročník začal v dresu Pittsburghu, v listopadu putoval do Los Angeles. Ani tam se ale dlouho neohřál a před uzávěrkou přestupů se hlásil v týmu stávajícího vládce Washingtonu. Dnes v noci se poprvé představí proti svému chlebodárci ze začátku sezony.

Švédské křídlo, které vyniká výtečným bruslením, slavilo v dresu Penguins dva Stanley Cupy. „Pomohl jsem jim ke dvěma pohárům. Bude to zvláštní, přeci jen hraji nyní v dresu jejich největšího rivala. Je to podobné, jako kdybych přijel v dresu Flyers,“ řekl den před zápasem reportérům.

Penguins ocení přínos rychlého útočníka videem v první třetině. V dresu Tučňáků odehrál 195 zápasů a získal v nich 83 bodů. Na podzim se s týmem rozloučil. Ve městě oceli jej nahradil Tanner Pearson. Ale vzhledem k tomu, že třicetiletý Švéd bude v červnu nechráněným volným hráčem v červnu, nemělo jeho angažmá v Kalifornii dlouhého trvání. „Nehráli jsme tou dobou dobře a vedení chtělo změnu,“ popsal Hagelin důvod, proč záhy znovu měnil dres trejdem za volby v draftu.

Zranění zhatilo plány

Původně se měl v jiném trikotu v Pittsburghu představit a zhlédnout vzpomínkové video už v půli prosince, když přijeli Kings. Jenže koncem listopadu utrpěl zranění kolene, které jej na dvacet utkání vyřadilo ze zápasového rytmu.

Vidět někdejšího spoluhráče, se kterým zažil dvě oslavy ligového vítězství, v jiném dresu bude zvláštní i pro superhvězdu Sidneyho Crosbyho. „Za ty roky u nás plnil mnoho důležitých rolí. Byl specialistou na oslabení a skvělý týpek v kabině,“ vyjádřil se ke svému někdejšímu parťákovi Sid.

V Pittsburghu mu nejvíce sedlo play-off 2016, kdy tvořil výtečnou trojici s Philem Kesselem a Nickem Boninem. V play-off byl nejproduktivnějším mužem svého týmu v sérii proti Washingtonu, když v šesti utkáních zaznamenal sedm bodů. Proti Capitals nastoupil v dresu Rangers a Penguins celkem šestkrát a pětkrát odcházel jako vítěz. Pouze loni skončila pouť Tučňáků právě na hokejkách týmu z hlavního města.

Zatím od trejdu nastoupil do osmi utkání, ve kterých získal tři body. Capitals si především cení jeho přínosu při bránění v početní nevýhodě. „V oslabení nám obrovsky pomohl. Jeho bruslení je excelentní, jsme rádi, že je na naší straně,“ řekl o něm nový spoluhráč Tom Wilson.

„Od návratu po zranění se cítím dobře. Díky tomu, že jsme proti sobě mnohokrát hráli, tak jsme s novými spoluhráči k sobě cítili vzájemný respekt, což ulehčilo přestup,“ uvedl Švéd.

V utkání, které přijde na řadu přesně o půlnoci našeho času ale bude muset svoje vzpomínky na úspěšné roky v Pittsburghu hodit za hlavu.Štítky

Autor  

Žurnalistiku se střídavými úspěchy studoval v Brně a poté v Praze. S novinařinou začínal v redakci Pardubického deníku, později strávil rok ve službách jednoho hokejového serveru. Následně na dva roky zakotvil v Evropském vydavatelství, kde však psal především o politice. Pak úplně změnil pracovní zaměření, aby se loni na podzim vrátil v plné síle do světa sportovní žurnalistiky v barvách časopisu Svět sportu a nově též serveru nhlnews.cz. Dlouhodobě sleduje především výkony hráčů Anaheimu Ducks a Detroitu Red Wings, mezi nejoblíbenější hráče řadí Pavla Dacjuka, Henrika Zetterberga, Teemu Selänne a Paula Kariyu. Kontakt na autora: lukas.zitka@nhlnews.cz