Spása pro Krále? O Richardse se zajímá Calgary

Přidal  Petr Widenka   do  , ,      28. 1. 2015 15:56     Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Spása pro Krále? O Richardse se zajímá Calgary  

S výměnou neuspěl, waiver list mu také nepomohl. Všechny snahy generálního manažera Kings Deana Lombardiho přišly vniveč. Útočník Mike Richards stále figuruje na výplatní listině kalifornského klubu.

I když se v minulých hodinách přestěhoval na farmu do Manchesteru, jeho tým ušetřil pouze šestinu z 5,75 miliónů dollarů, kterými Richardsova smlouva zatěžuje platový strop amerického klubu. A co je ještě horší, podobně bude činit ještě pět let.

Ale přesto se na obzoru rýsuje možné řešení. Podle zákulisních informací projevilo o devětadvacetiletého útočníka zájem kanadské mužstvo Calgary Flames. Generální manažer Brad Treliving spravuje jedno z mála mužstev v NHL, jemuž by Richardsův královský příjem nezpůsoboval problémy s platovým stropem. Ale zásadní otázkou zůstává – co z toho bude Calgary mít?

Tak předně, Plameny budou chtít určitě něco navíc, aby LA osvobodili ze současné svízelné situace. S Richardsem by se do Calgary mohli stěhovat talentovaní útočníci Tyler Toffoli nebo Tanner Pearson. Alternativou by mohl být výběr v prvním kole příštího draftu. Případná výměna může zahrnovat i dodatek, že Králové budou nadále hradit část Richardsova platu ze svého.

Prostě a jednoduše – nebude pro ně nikterak jednoduché (a levné) vymanit se z jednoho nejhorších kontraktů posledních let.

Mike Richards letos odehrál 47 zápasů, ve kterých nastřádal pouhých 15 bodů (5+10). V minulých týdnech nastupoval ve čtvrté formaci Králů, teď se propadl až na farmu do Manchasteru. Nicméně pořád se jedná o hráče, který si v posledních pěti letech zahrál hned třikrát ve finále Stanley Cupu a dvakrát dokázal nejslavnější hokejovou trofej světa získat.

Foto/Photo by: Bridget Samuels

Autor