Švédové nemají dost. Z NHL čekají další posilu

Přidal  Daniel Reichel   do  , ,      10. 5. 2018 7:00    Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Švédové nemají dost. Z NHL čekají další posilu  

Vyjma zámořských celků měli před začátkem mistrovství světa na své soupisce nejvíce hráčů z National Hockey League Švédové. Nyní jména jako Ekman-Larsson, Klingberg nebo Zibanejad doplní další hvězda. Tre Kronor ohlásili příjezd Patrica Hörnqvista z Pittsburghu Penguins.Zkušený křídelník by se měl k mančaftu připojit příští týden.

„Hovořili jsme spolu a účasti na MS je nakloněný. Ke konci týdne si budeme opět telefonovat,“ sdělil švédským médiím generální manažer Tří korunek Johan Garpenlöv.

Hörnqvist, jenž s Tučňáky vypadl ve druhém kole play-off, si v uplynulé základní části připsal za 70 utkání 49 bodů (20+29) a dalších jedenáct (5+6) přidal v deseti duelech vyřazovací fáze soutěže.

Jednatřicetiletý rodák ze Sollentuny naposledy reprezentoval na Světovém poháru před dvěma lety.

Titulní foto: Icon Spotswire

Štítky

Takřka revoluční dítě. Hokej sleduji od MS v Petrohradě, který byl předzvěstí legendárního pokřiku „Vítej, zlatý hattricku“. NHL mi učarovala svým důrazem na tradice, krásnými dresy a ledem, který nepřipomíná jeden velký reklamní banner. Jsem milovníkem hobitů, elfů, čarodějů a vůbec celé Středozemě, příležitostným běžcem a posluchačem kvalitní soundtrackové hudby.Své připomínky můžete psát na daniel.reichel@nhlnews.cz.