Tragická zpráva z Kanady. Zemřel vítěz Stanley Cupu Ray Emery

Přidal  Daniel Reichel   do  , , , , ,      16. 7. 2018 0:01    Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Tragická zpráva z Kanady. Zemřel vítěz Stanley Cupu Ray Emery  

Fanshop týmu

Hokejový svět zasáhla v neděli smutná zpráva. Ve věku 35 let zemřel bývalý gólman Ray Emery, který před jedenácti lety pomohl Ottawě k historickému postupu do finále Stanley Cupu.

O život přišel během plavání ve svém rodném městě poblíž jednoho z hamiltonských jachtingových klubů.

Z TÁBORA FLYERS: Neuvirthův konkurent podepsal nový kontrakt

„Byl si zaplavat s přáteli a bohužel se po skoku nevynořil z vody,“ uvedl policejní důstojník Marty Schulenberg. „Okamžitě jsme zasáhli společně s požarním sborem a záchrannou službou. Naše úsilí ve vodě a následně na břehu ale nepřineslo pozitivní efekt.“

Emeryho draftovali v roce 2001 Senators, s nimiž dosáhl výše zmíněného úspěchu. Vrchol kariéry ale přišel později. Jako náhradník Coreyho Crawforda si v roce 2013 s Blackhawks potěžkal Stanley Cup a zároveň získal trofej Williama M. Jenningse pro brankáře týmu s nejnižším počtem obdržených branek.


Kšiltovky a čepice NHL, které musíš mít? Klikni ZDE


Tečku za kariérou v NHL udělal v sezóně 2014/15, kdy odchytal 31 zápasů za Flyers. Poté putoval po farmářských týmech, aby následně odešel do německého Mannheimu. Tam se také před dvěma lety s profesionálním hokejem rozloučil.

Jeho někdejší spoluhráči rychle přispěchali s kondolencemi. Nechyběl mezi nimi ani Jakub Voráček, který zaklel na Twitteru a dodal „Byl jsi nejlepší.“

Fanoušci si Emeryho také pamatují jako gólmana, který se nebál vyzvat soupeřova muže v bráně na pěstní souboj. Věhlasný bouřlivák se současně nikdy netajil svým obdivem k boxerům, jejichž podobizny měl vyobrazené na svých maskách.

VELKÁ LETNÍ SOUTĚŽ PRO NAŠE ČTENÁŘE: VÝHRA ČEKÁ TADY

Štítky

Takřka revoluční dítě. Hokej sleduji od MS v Petrohradě, který byl předzvěstí legendárního pokřiku „Vítej, zlatý hattricku“. NHL mi učarovala svým důrazem na tradice, krásnými dresy a ledem, který nepřipomíná jeden velký reklamní banner. Jsem milovníkem hobitů, elfů, čarodějů a vůbec celé Středozemě, příležitostným běžcem a posluchačem kvalitní soundtrackové hudby.Své připomínky můžete psát na daniel.reichel@nhlnews.cz.