Michálkův gól Floridu nezastavil, Jágr a Voráček přihráli na vítězné branky

Milan Michálek se po šestnácti zápasech vrátil do ottawské sestavy a šlo vcelku o povedený návrat. Český útočník, který od začátku prosince léčil zlomený prst, odehrál proti Floridě necelých sedmnáct minut a díky brance z poloviny třetí třetiny skončil jako jeden z mála spoluhráčů v kladných číslech. Radost mu ale přece jen kazil jeden fakt: Senátoři podlehli Panterům 2:3.
Rozdílový gól, jenž Floridě vynesl jedenácté vítězství v řadě, vstřelil ve 48. minutě Aleksander Barkov, pro kterého vybojoval kotouč Jaromír Jágr. Krátce nato Michálek tečoval před Luongem nahození Erika Karlssona, ale víc už domácí nestihli. Panthers je vyškolili z produktivity, zvítězili i přesto, že na Andersona vyslali pouze šestnáct střel.
Významný podíl na vítězném gólu měl také Jakub Voráček v duelu mezi Minnesotou a Philadelphií. Letci sice nedokázali udržet dvoubrankové vedení z poloviny zápasu, ale v závěru nastaveného času vyšachovali defenzívu Wild a obránce Michael Del Zotto po nahrávce kladenského rodáka svojí druhou trefou dal výsledku podobu 3:4.
Ve třetím zápase v řadě bodoval útočník Flyers Brayden Schenn, tak dlouhou sérii ve své kariéře ještě neměl. Hrdina večera Del Zotto naopak čekal na zápis do statistik skoro měsíc a ač je jindy produktivní, bránu trefil v této sezóně teprve podruhé (a potřetí).
Na největší českou hvězdu čtvrtečního programu NHL jsme si ovšem museli počkat až do chvíle, kdy bude odehrán poslední zápas. V něm detroitský Petr Mrázek zlikvidoval 35 střel Sharks, pustil jediný puk a Rudá křídla díky tomu vyhrála 2:1.
V půlce první třetiny si obě mužstva rychle vyměnila gólové navštívenky, potom byl stav znovu dlouho vyrovnaný. Dvoubodový rébus vyluštil až v 54. minutě Justin Abdelkader, když po Dacjukově průniku propálil vše před sebou z vrcholku mezikruží. Red Wings uspěli už ve třetím utkání v řadě na soupeřových hřištích.
Vincent Lecavalier po středeční výměně z Philadelphie do Los Angeles ani nestihl potrénovat s novými spoluhráči, ale najít společnou notu zvládl hned během zápasu s Torontem. Ve 43. minutě udržel u mantinelu kotouč a nahrál Jakeu Muzzinovi, který svou přesnou střelou otevřel skóre. O šest minut později navýšil vedení domácích Jeff Carter, Javorové listy poté při přesilovce jen korigovaly stav.
V závěru první třetiny byl do sprch vykázán obránce Maple Leafs Roman Polák, který v rozporu s pravidly narazil na mantinel Tylera Toffoliho.
Jaroslav Halák vracející se do klece NY Islanders po pětizápasové zdravotní přestávce měl smůlu na protivníka, Ostrovanům přisoudil los lídra Metropolitní divize z Washingtonu. V jejich svatyni září Braden Holtby, který svými výkony už dvacetkrát v řadě zajistil mužstvu z hlavního města USA alespoň bod, což se v NHL naposledy povedlo vancouverskému Robertu Luongovi v sezóně 2010-11.
Včera předvedl Holtby 34 zákroků a Capitals zvítězili poměrně přesvědčivě 4:1. Autoru rozdílové branky Alexandru Ovečkinovi chybí tři trefy k překonání 500gólové mety.
V Arizoně si při zranění Mikea Smithe užívá post jedničky mezi tyčemi Louis Domingue. 23letý Kanaďan si od poloviny prosince sedmkrát stoupl do brankoviště od  začátku utkání a jen dvakrát z něho odjížděl poražen, v obou případech navíc až po uplynutí základní hrací doby. Nejaktuálnější zpráva hovoří o vítězství 2:1 nad Calgary, které rodák ze St-Hyacinthe podpořil 25 zákroky.
Brankáři byli v hlavních rolích také při střetnutí Dallasu s Winnipegem. Výsledek byl shodný jako v předešlém případě, jen k jeho dosažení bylo třeba nájezdů. V nich díky Seguinovi se Sharpem Hvězdy ukončily sérii tří nezdarů. Tyler Seguin se trefil i ze hry, čímž se ve střelecké tabulce dotáhl na vedoucího kolegu Jamieho Benna a Vladimira Tarasenka ze St. Louis. A když jsme nakousli maskované muže: Kari Lehtonenovi napočítali 32 zákroků.

Ottawa – Florida 2:3 (0:2, 1:0, 1:1)

Branky a asistence: 26. McCormick, 50. Michálek (Karlsson) – 13. Smith (Huberdeau, Ekblad), 13. Trocheck, 48. Barkov (Jágr, Huberdeau).
Střely na branku: 9-11-12=32, Florida 4-6-6=16. Přesilovky: 0/4 – 0/4.
Brankáři: Anderson 13/16 – Luongo 30/32.
Hvězdy utkání: Huberdeau (FLA), McCormick (OTT), Luongo (FLA).
Česká účast: Milan Michálek (16:41, +1, 2 střely, 1+0) – Jaromír Jágr (17:15, +1, 0 střel, 0+1).

Minnesota – Philadelphia 3:4p (1:1, 1:2, 1:0 – 0:1)

Branky a asistence: 15. Scandella (Niederreiter), 36. Zucker, 54. Parise – 8. Couturier (Raffl, B. Schenn), 30. Del Zotto (B. Schenn, Medvěděv), 30. White (VandeVelde, Bellemare), 65. Del Zotto (Voráček, Giroux).
Střely na branku: Minnesota 10-6-13-5=34, Philadelphia 15-11-6-4=36. Přesilovky: 0/2 – 0/2.
Brankáři: Dubnyk 32/36 – Mason 31/34.
Hvězdy utkání: Del Zotto, B. Schenn (oba PHI), Scandella (MIN).
Česká účast: Radko Gudas (23:46, -2, 5 střel, 0+0), Jakub Voráček (21:53, 0, 2 střely, 0+1), Michal Neuvirth.

San Jose – Detroit 1:2 (1:1, 0:0, 0:1)

Branky a asistence: 11. Ward (Burns, Vlasic) – 10. DeKeyser (Zetterberg, Larkin), 54. Abdelkader (Dacjuk, Ericsson).
Střely na branku: San Jose 16-10-10=36, Detroit 12-6-7=25. Přesilovky: 0/3 – 0/2.
Brankáři: Jones 23/25 – Mrázek 35/36.
Hvězdy utkání: Mrázek (DET), Burns, Ward (oba SJS).
Česká účast: Tomáš Hertl (17:12, 0, 1 střela, 0+0) – Petr Mrázek.

NY Islanders – Washington 1:4 (0:2, 1:1, 0:1)

Branky a asistence: 22. Nelson (Strome, Grabovskij) – 6. Chimera (Johansson), 16. Ovečkin (Alzner), 36. Schmidt (Bäckström), 58. Bäckström.
Střely na branku: NY Islanders 10-14-11=35, Washington 10-14-14=38. Přesilovky: 0/2 – 0/2.
Brankáři: Halák 34/37 – Holtby 34/35.
Hvězdy utkání: Ovečkin, Holtby, Chimera (všichni WSH).
Česká účast: Marek Židlický (14:37, -1, 1 střela, 0+0).

Dallas – Winnipeg 2:1n (1:0, 0:1, 0:0 – 0:0, 1:0)

Branky a asistence: 8. Seguin (Sharp, Janmark) – 27. Perreault (Ehlers, Myers).
Samostatné nájezdy: Seguin, Sharp – Ladd. Neproměnili: Ja. Benn – Wheeler, Little.
Střely na branku: Dallas 10-4-8-2=24, Winnipeg 8-12-8-5=33. Přesilovky: 0/2 – 0/3.
Brankáři: Lehtonen 32/33 – Hellebuyck 23/24.
Hvězdy utkání: Lehtonen, Seguin (oba DAL), Perreault (WPG).
Česká účast: Radek Faksa (11:05, 0, 1 střela, 0+0).

Calgary – Arizona 1:2 (1:1, 0:0, 0:1)

Branky a asistence: 15. Gaudreau (Monahan, Giordano) – 19. Ekman-Larsson (Duclair, Boedker), 42. Elliott (Duclair).
Střely na branku: Calgary 6-12-8=26, Arizona 14-12-7=33. Přesilovky: 1/3 – 1/3.
Brankáři: Rämö 31/33 – Domingue 25/26.
Hvězdy utkání: Domingue (ARI), Rämö (CGY), Ekman-Larsson (ARI).
Česká účast: – Martin Hanzal (15:34, +1, 2 střely, 0+0).

Los Angeles – Toronto 2:1 (0:0, 0:0, 2:1)

Branky a asistence: 43. Muzzin (Lecavalier, Mersch), 49. Carter (Gáborík, Pearson) – 51. Holland (Kadri, Gardiner).
Střely na branku: Los Angeles 16-11-14=41, Toronto 6-9-11=26. Přesilovky: 0/2 – 1/4.
Brankáři: Quick 25/26 – Reimer 39/41.
Hvězdy utkání: Gáborík, Muzzin (oba LAK), Reimer (TOR).
Česká účast: – Roman Polák (6:54, 0, 0 střel, 0+0).