Plekanec a Hertl nahráli na gól, ale vítězství se nedočkali

Za necelý měsíc se Montreal s Bostonem střetnou v rámci Winter Classic, včera si to rozdali ještě v uzavřené hale. Díky třem brankám v rozmezí šesti minut závěrečné třetiny vyšli z tohoto měření vítězně hokejisté Bruins. Canadiens skórovali pouze jednou, v deváté minutě srazil nahození Tomáše Plekance ze vzduchu Paul Byron.
Habs poprvé v sezóně prohráli tři utkání v řadě. Medvědi je naposledy porazili v březnu 2014. Po kolizi s Larsem Ellerem vypadl ze sestavy hostů na nějakou dobu David Krejčí, ale později se vrátil do hry.
Druhý z bodujících Čechů ve středečních zápasech se mohl těšit alespoň z částečného úspěchu svého týmu. San Jose v 52. minutě po přihrávce Tomáše Hertla Patricku Marleauovi podruhé srovnalo vývoj duelu s Edmontonem, o půldruhé minuty později dokonce šlo do vedení, ale Olejáři si ještě stačili vynutit prodloužení. Minutu před jeho vypršením překonal Martina Jonese z prostoru mezi kruhy Taylor Hall.
Oilers uspěli počtvrté v řadě, což je jich letošní rekord, a dopřáli trenérovi Toddu McLellanovi výhru hned v prvním zápase proti jeho bývalému zaměstnavateli. Sharks navlékli na šňůru porážek pátý temný korálek.
Z převahy během prvních dvou dějství hokejisté NY Rangers při své návštěvě Vancouveru nic nevytěžili a v závěrečné části hry na to doplatili. Na přesilovkovou branku Alexandera Edlera ze 44. minuty ještě odpověděli, když Dan Boyle proměnil trestné střílení, ale v deset minut před koncem si švédský obránce vyměnil role s Danielem Sedinem a padl vítězný gól.
Divizní rivalové Jezdců z Pittsburghu naopak sehráli třetí třetinu v Coloradu výtečně. V období mezi 48. a 51. minutou třikrát skórovali, čímž zvrátili nerozhodné skóre 1:1. Ofenzívu Tučňáků dirigoval dvougólový Beau Bennett.

Montreal – Boston 1:3 (1:0, 0:0, 0:3)

Branky a asistence: 9. Byron (Plekanec) – 48. Eriksson (Chára), 49. Ferraro (Spooner, Krug), 54. Bergeron (Marchand, Beleskey).
Střely na branku: Montreal 14-12-7=33, Boston 7-7-9=23. Přesilovky: 0/3 – 0/2.
Brankáři: Condon 20/23 – Rask 32/33.
Hvězdy utkání: Rask, Bergeron (oba BOS), Byron (MTL).
Česká účast: Tomáš Plekanec (21:10, +1, 4 střely, 0+1), Tomáš Fleischmann (15:23, 0, 4 střely, 0+0) – David Krejčí (15:01, 0, 0 střel, 0+0).

Edmonton – San Jose 4:3p (0:0, 1:0, 2:3 – 1:0)

Branky a asistence: 27. Draisaitl (Purcell, Hall), 49. Eberle (Khaira, Nugent-Hopkins), 56. Nugent-Hopkins (Pakarinen, Eberle), 64. Hall (Draisaitl, Nurse) – 44. Braun (Marleau, Ward), 52. Marleau (Hertl, Braun) 53. Pavelski (Donskoi, Burns).
Střely na branku: Edmonton 6-8-5-1=20, San Jose 9-10-8-1=28.
Brankáři: Nilsson 25/28 – Jones 16/20.
Hvězdy utkání: Eberle, Hall (oba EDM), Braun (SJS).
Česká účast: – Tomáš Hertl.

Vancouver – NY Rangers 2:1 (0:0, 0:0, 2:1)

Branky a asistence: 44. Edler (D. Sedin, H. Sedin), 50. D. Sedin (Edler, H. Sedin) – 49. Boyle.
Střely na branku: Vancouver 7-7-11=25, NY Rangers 15-8-10=33. Přesilovky: 1/6 – 0/4.
Brankáři: Miller 32/33 – Lundqvist 23/25.
Hvězdy utkání: Edler, D. Sedin, Miller (všichni VAN).
Česká účast: Radim Vrbata (15:15, 0, 3 střely, 0+0).

Colorado – Pittsburgh 2:4 (2:1, 0:0, 0:3)

Branky a asistence: 6. Duchene (MacKinnon, Grigorenko), 16. Johnson (Söderberg, Beauchemin) – 11. Cullen (Hörnqvist, Määttä), 48. Bennett (Kunitz, Crosby), 50. Määttä (Hörnqvist, Bonino), 51. Bennett (Dumoulin).
Střely na branku: Colorado 10-4-12=26, Pittsburgh 10-13-10=33. Přesilovky: 0/5 – 0/2.
Brankáři: Berra 29/33 – Fleury 24/26.
Hvězdy utkání: Bennett, Hörnqvist (oba PIT), Johnson (COL).