Toronto dohrávalo důležitý nedělní zápas číslo tři ze série proti Floridě bez své gólmanské jedničky Ilji Samsonova. Ten utrpěl zranění na úvod druhé třetiny.

Samsonovi se stalo osudné, když do něj narazil obránce Leafs Luke Schenn, který do něj vrazil a poslal jej tvrdým nárazem do brankové konstrukce. Samsonov zůstal chvíli na ledě a následně zamířil do šatny. Do utkání se už nevrátil.

Duel dochytal Joseph Woll, který inkasoval tři branky z 21 střel. Floridě se podařilo zápas otočit a po výhře 3:2 po prodloužení bude mít ve středu v rukách postupový mečbol.

Daniel Reichel
Takřka revoluční dítě. Hokej sleduji od MS v Petrohradě, který byl předzvěstí legendárního pokřiku „Vítej, zlatý hattricku“. NHL mi učarovala svým důrazem na tradice, krásnými dresy a ledem, který nepřipomíná jeden velký reklamní banner. Jsem milovníkem hobitů, elfů, čarodějů a vůbec celé Středozemě, příležitostným běžcem a posluchačem kvalitní soundtrackové hudby. Své připomínky můžete psát na daniel.reichel@nhlnews.cz.