Výsledky NHL z 29. dubna: Faksa v ráži, nahrávkou a vítězným gólem skolil St. Louis. Hertl nastartoval obrat San Jose

Skvělou formu předvedl v úvodním utkání druhého kola play off NHL Radek Faksa, který svou druhou brankou v nadstavbové části soutěže rozhodl o výhře Dallasu 2:1 nad St. Louis. Český útočník se prosadil v 56. minutě, když po perfektně sehraném přečíslení tři na dva dorazil pokus krajana Aleše Hemského.
Faksa si připsal i asistenci u trefy Antoinea Roussela a byl vyhlášen první hvězdou večera. Gólman Stars Kari Lehtonen kryl 31 střel. Čestný úspěch hostů vsítil Kevin Shattenkirk, jenž v čase 51:32 vyrovnal průběžné skóre na 1:1. Brian Elliott předvedl 40 bezchybných zákroků.
V druhém utkání pátečního programu vyřazovacích bojů NHL přehrálo San Jose hokejisty Nashvillu v poměru 5:2. Po dvou třetinách vedli hosté v aréně SAP Center 1:0, ve 25. minutě překonal Martina Jonese Mike Fisher. Brankář Predátorů Pekka Rinne poprvé inkasoval až v 43. minutě, obrat Sharks nastartoval Tomáš Hertl, který potrestal vyloučení Ryana Johansena.
Asistenci si připsal Joel Ward, jenž o devět minut později vsítil druhou branku Sharks. Další přesilovku Žraloků využil Logan Couture. Potom se dostali ke slovu opět Predators, autorem kontaktní branky byl Johansen. Vyrovnat se ale Nashvillu nepodařilo, naopak při závěrečné power play ještě inkasoval do prázdné klece z hokejek Couturea a Tommyho Wingelse.

Dallas – St. Louis 2:1 (0:0, 1:0, 1:1) – stav série 1:0

Branky a asistence: 29:36 Antoine Roussel (Radek Faksa, John Klingberg), 55:16 Radek Faksa (Aleš Hemský, Alex Goligoski) – 51:32 Kevin Shattenkirk (Colton Parayko, Patrik Berglund).
Střely na branku: Dallas 14-17-11=42, St. Louis 6-11-15=32. Přesilovky: 0/3 – 0/2. Diváci: 18532.
Brankáři: K. Lehtonen 32/31 – B. Elliott 42/40.
Hvězdy utkání: Radek Faksa (DAL), Brian Elliott (STL), Kari Lehtonen (DAL).
Česká účast: Radek Faksa (15:24, +2, 4 střely, 1+1), Aleš Hemský (16:07, +2, 3 střely, 0+1) – .

San Jose – Nashville 5:2 (0:0, 0:1, 5:1) – stav série 1:0

Branky a asistence: 42:37 Tomáš Hertl (Joel Ward, Marc-Edouard Vlasic), 51:49 Joel Ward (Joonas Donskoi, Brent Burns), 55:40 Logan Couture (Joe Pavelski, Brent Burns), 58:31 Logan Couture (Nick Spaling), 59:10 Tommy Wingels – 24:33 Mike Fisher (Ryan Johansen, Mattias Ekholm), 58:11 Ryan Johansen (Roman Josi, Colin Wilson).
Střely na branku: San Jose 11-14-13=38, Nashville 12-10-9=31. Přesilovky: 2/3 – 1/2. Diváci: 17026.
Brankáři: M. Jones 31/29 – P. Rinne 36/33, C. Hutton 0/0.
Hvězdy utkání: Joel Ward, Logan Couture, Tomáš Hertl (všichni SJS).
Česká účast: Tomáš Hertl (17:15, -1, 5 střel, 1+0), Roman Polák (16:05, 1 střela) – .