Výsledky play off NHL z 12. května: Do finále Západní konference vstoupili lépe Predátoři

Do finále Západní konference vstoupili lépe hokejisté Nashvillu. Predátoři udolali Anaheim na jeho ledě až v prodloužení a po triumfu 3:2 se ujali vedení v sérii 1:0. O výsledku rozhodl v 70. minutě James Neal, který byl vyhlášen první hvězdou zápasu.

Anaheim – Nashville 2:3pp (1:1, 0:1, 1:0 – 0:1)

Stav série: 0:1.
Branky a asistence: 5:15 Jakob Silfverberg, 47:21 Hampus Lindholm (Nate Thompson) – 12:34 Filip Forsberg (Matt Irwin, Ryan Johansen), 22:42 Austin Watson (Ryan Johansen, Mattias Ekholm), 69:24 James Neal (P.K. Subban, Mattias Ekholm).
Střely na branku: ANA 6-11-10-2=29, NSH 15-17-7-7=46. Přesilovky: 0/4 – 0/5. Aréna: Honda Center (17 174 diváků).
Brankáři: Gibson 46/43 – Rinne 29/27.
Hvězdy utkání: Neal (NSH), Gibson (ANA), Rinne (NSH).
Česká účast: Ondřej Kaše (11:36, 1 střela, 1 hit) – .