- Reklama -

What the fuck! Panarin už pochytil základy angličtiny

- Reklama -

Když se ho zeptali na oblíbenou frázi v angličtině, odpověděl slovy zfb-chicago titulku našeho článku. Jazykové schopnosti Artemije Panarina jsou sice zatím na hodně nízké úrovni, ale kompenzuje je svým hokejovým uměním. To, že Patrick Kane se hned v úvodu sezóny vyhoupl do čela statistik, je také zásluhou ruského mladíka – a Panarin za svým spoluhráčem z Chicaga o moc nezaostává.
„Je úžasné je sledovat. Výjimeční hráči, výjimečné výkony,“ rozplývá se kouč Jestřábů Joel Quenneville.
Postřehy přímo z prostoru mezi mantinely přidává Trevor van Riemsdyk: „Spolu hrají tak dobře. Pokaždé, když jsou na ledě, se v útočném pásmu něco děje. Vy se jako obránce jen snažíte udělat jim prostor a nechat je konat.“
Třetím do party v elitní formaci Blackhawks je Arťom Anisimov. Další z ruských krajánků na soupisce Chicaga, který ovšem za mořem kroutí už devátou sezónu (počítáme-li i začátky v AHL), takže hovořit cizí řečí mu nečiní problém. Svým kolegům z křídel dělá často tlumočníka.

Podle Kanea zatím nenastala situace, kdy by prodleva v komunikaci přivedla některého z hokejistů do úzkých. „Mám-li být upřímný, nevidím v tom problém. Pokud mu potřebuju něco říct a on nerozumí, řeknu to Anisimovi a on to přeloží. Oba dva se snaží zapojit do hovoru a komunikovat, abychom naše výkony ještě zlepšili.“
Jedna z největších chicagských hvězd zatím ve třech zápasech zaznamenala tři branky a stejný počet asistencí. Panarin je o gól a nahrávku pozadu, i tak mu v zatím řídké tabulce kanadského bodování NHL patří desátá příčka. Rodák z městečka Korkino v Čeljabinské oblasti ale sám dobře ví, že do budoucna musí na své angličtině zapracovat.
„Honí se mi hlavou tolik myšlenek a já je nedokážu sám vysvětlit,“ sdělil v rozhovoru pro Chicago Sun-Times, při němž mu pro změnu tlumočil Viktor Tichonov. „Je to těžké. Je to těžké, protože bych taky rád přispěl do konverzace sám, ale zatím to nejde.“


Mohlo by vás zajímat:


Za Panarina tedy musí zatím hovořit jeho hokejové schopnosti. Do zámoří každopádně nepřišel jako vyjukaný zajíc, 23letý útočník má za sebou šest sezón v Kontinentální lize, kde na jaře získal Gagarinův pohár s Petrohradem. Na reprezentační scéně už zažil mistrovské oslavy s juniorským výběrem Ruska, letos mu pověsili na krk stříbrnou medaili mezi dospělými.
„Když máte někoho takhle šikovného a chytrého, je jedno, jakou řečí hovoří,“ zopakuje van Riemsdyk. „Tihle kluci vědí, kde hledat jeden druhého, a můžou dávat góly, kdykoliv se jim zachce. Vypadá to, jako by spolu hráli už strašně dlouho.“
Foto: Icon Sportswire

- Reklama -
Pavel Krupička
Narozen v roce 1973, hokej sleduji od poloviny 80. let. K NHL jsem se propracoval později, ale nakonec se mi z koníčka stala zaměstnáním - píšu o ní už třináct let. Sleduji hlavně Čechy bez ohledu na klubovou příslušnost, díky Dominiku Haškovi mi přirostly blíže k srdci Buffalo a Detroit. Největším hokejovým zážitkem pro mě stále zůstává Nagano a následné oslavy olympijského zlata.

Související

- Reklama -

Poslední

- Reklama -

Neuniklo vám?

- Reklama -