- Reklama -

Zemgus Girgensons prodloužil smlouvu s Buffalem

- Reklama -

Lotyšský hokejista Zemgus Girgensons bude i v příští sezóně NHL oblékat dres Buffala. S vedením amerického celku ve čtvrtek podepsal roční smlouvu, která mu zaručuje příjem 1,15 miliónu dolarů.


Sledujte NHLnews také na Facebooku a Twitteru.


„Doufáme, že si najde pevnou pozici v našem týmu i v nadcházející sezóně,“ uvedl na adresu mladého centra generální manažer Sabres Tim Murray.
Sabres draftovali dvaadvacetiletého rodáka z Rigy před čtyřmi lety v prvním kole ze 14. pozice. Ve své nováčkovské sezóně 2013-14 odehrál 70 utkání, ve kterých zaznamenal 22 bodů za 8 branek a 14 asistencí.
V lednu 2015 se umístil na prvním místě žebříčku popularity hráčů NHL, přesněji řečeno internetové ankety dotazující se respondentů na podobu zahajovací formace All-Star Game (Nationwid Arena, Columbus). S horečnou aktivitou lotyšských příznivců a svědomitých fanoušků Buffala dostal 1 574 896 hlasů, druhý Patrick Kane za ním zaostal o 342 695 hlasů.
Během tří sezón odehrál  Girgensons v základní části National Hockey League 202 zápasů, nasbíral v nich 70 kanadských bodů za 30 branek a 40 přihrávek.
Foto: Icon Sportswire

- Reklama -
Martin Hrubý
Narozen v roce 1971. NHL sleduji od začátku 80. let, redaktorem od roku 2000. Spoluzakladatel webového serveru NHL.cz. Největší hokejový zážitek - návštěva zápasů NHL, v nichž nastoupilo dohromady osm členů slavné dynastie Edmontonu Oilers z osmdesátých let minulého století včetně Waynea Gretzkyho, Granta Fuhra, Glenna Andersona nebo Craiga MacTavishe, jenž jako vůbec poslední hráč v historii NHL hrál bez helmy.

Související

- Reklama -

Poslední

- Reklama -

Neuniklo vám?

- Reklama -